Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları 2. El Kasko Değeri Sorgulama

2. El Kasko Değeri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Sıfır araçların çok pahalı olması nedeniyle 2. El araçlara ilgi artmaktadır. Sıfır araçlar pahalı olduğu gibi vergileri de yüksektir. Bu açıdan 2.el araç satışı çok yoğun olmaktadır. Her bütçeye uygun 2.el bulmak kolay olduğu kadar hasarsız temiz araç bulmak zordur. Bir de buna 2. El satıcılarının hileli davranışları eklenmektedir. Bu kişiler yüksek fiyattan araçları pazarlamak için araçların kilometrelerinde oynama yapmakta ya da hasar durumlarını saklamaktadırlar. Bu da trafikte güvenliği tehdit etmektedir.

Araçlar sınıflarına göre kasko değerlerinde de değişiklik gösterir. Kasko fiyatını belirlerken bu değer önemlidir. Motorlu taşıtlar vergisinde de bu değer önemlidir.

2. el araç alımlarında aracın poliçesini yaptırırken kasko değerini de öğrenmeniz gerekir. Kasko değeri araçların sigortalanmasında, 2. El araç satışlarının fiyatlarının belirlenmesinde, hasar ödemelerinde, kredi alımlarında gereklidir.

 

Bu bilgilerden yola çıkarak 2. El kasko değeri sorgulama yaparak aracın kasko değerini öğrenmeniz mümkün olabilmektedir. Bu değer Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Her ay güncellenen bu değerlerle son 15 yıla ait araçların kasko değerleri de listelenmektedir. Listede aracın cinsi, modeli, üretim yılı gibi bilgiler yer almaktadır. Bu değerler ile motorlu taşıtlar vergisi de belirlenmektedir.

2. El Kasko Değeri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Alacağınız 2. El araçların fiyatının doğru bir şekilde saptanması için 2. El kasko değeri sorgulama işlemi yapılması önemlidir. Aylık olarak güncellenen listeden satın almak istediğiniz aracın kasko değerini öğrenebilir ve aracın fiyatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Güncellenmiş olan kasko değer listesine sayfanın sonunda yer alan linkten öğrenebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran çıkacaktır.

Bu ekranda yer alan bilgilerden  araca ait olan marka- model yılı gibi bilgileri girmeniz gerekir. Ekrana gelen alanları sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereklidir. Tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra kasko değeri yazan yere tıklanır. Buradan kasko değerleri ekrana gelir ve aracınızın kasko değerini buradan öğrenebilirsiniz.

Araç Kasko Değer Listesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK