Ana sayfa Plaka Kodları 33 Plaka Kodu Nerenin?

33 Plaka Kodu Nerenin?

0
PAYLAŞ

33 Plaka numarası Mersin ilimize atanan özel bir koddur. Antalya’nın komşusu olarak bulunan turizm sektöründe önemli bir paya sahip olan Mersin, alt ilçelerine ait kodları ile beraber harf guruplarına göre listemizden bilgileri kolayca görebilirsiniz.

Mersin şehrinin daha önceki adı İçel’dir. Türkiye’de bulunan en kalabalık şehirler içerisinde 10. sıraya yerleşen şehrin 2015 tarihinde yapılan nüfus sayımlarına göre sahip olabildiği nüfus sayısı 1.745.221’dir. Toplam olarak 13 ilçeye sahip Mersin şehrinin bazı ilçeleri şu şekildedir. Gülnar, Mut, Tarsus, Silifke, Erdemli, Çamlıyayla, Anamur, Bozyazı, Aydıncık ve Toroslar’dır. Mersin şehrinin sahip olduğu özelliklere göre sadece ilk olmakla kalmayarak bulunan büyük şehir olarak kabul görmektedir. Bunun yanında Mersin şehrine Türkiye’nin en büyük limanı olarak bulunan Mersin Limanı yer almaktadır. Bu yüzden Mersin Türkiye’nin güney bölümlerinde yer alan bir liman kenti olarak da biliniyor. Ayrıca Mersin limanı ülkemizin Dünya’ya açılan kapısı olarak da yer aldığı için ülke ithalat ve ihracatı konusunda bu bölge içerisinde büyük bir öneme sahiptir.

Tropikal bölgelerin hemen alt kısmında ve hemen üstünde bulunan bölgeleri tanımlamak amacı ile kullanılmış olan terime astropikal denmektedir. Astropikal bölgelerin bir diğer ise dönence altı ve dönence kuşak ötesi şeklinde sıralanabilir.

BİR CEVAP BIRAK