Ana sayfa Araç 5664 Araç Km Sorgulama

5664 Araç Km Sorgulama

0
PAYLAŞ

2.el araç piyasasının artmakta olduğu şu son dönemlerde, bu tür 2.el olarak satılmakta olan araçlara vatandaşlarımızın ilgisinin günden güne arttığı görülmektedir. Vatandaşların ikinci el araca karşı olan yönelimini kendi lehine kullanmak isteyen pek çok araç satıcısı bulunmaktadır. Bu satıcılar 2.el araçları değerinden daha yüksek fiyatlarla satarak elden çıkarmak amacı ile türlü türlü yöntemler deneyerek araçların değerini arttırmaya çalışmaktadırlar. Maalesef ki alıcıların bu durumdan haberi olmamaktır.

Satıcıların en çok başvurduğu bu yöntemlerden bazıları ise aracın kazalı olduğunu saklamak, arabanın parça değişimini veya boyasını yenileterek aracın eski görünümü ortadan kaldırmak, aracın muayenelerini düzgün ve zamanında yapmayarak bunu ruhsata eklememek ve son olarak aracın değerini arttırmak amacı ile aracın  kilometresini düşürerek az göstermektir. Bu sayılan yöntemler ikinci el araç satımlarında satıcılar tarafından sıkça uygulanan taktiklerdir. Ancak satıcılar araç km miktarını düşürerek hem alıcıları hem de trafikteki diğer insanların hayatını büyük ölçüde ciddi bir şekilde tehlikeye sokmaktadır. Çünkü kilometresi düşürülmekte olan araçlar yeni araç sanıldığından muayeneleri geciktirebilir ve zamanında yapılmayabilir. Bu durumun sonucunda ise araçta var olmakta olan bir hasar ya da soruna zamanında müdahale edilemediği için daha büyük problemlere zemin hazırlanabilmektedir. Bu tür tehlike taşımakta olan durumlardan korunabilmek amacı ile çeşitli araç sorgulamaları yapmak önemli bir uygulamadır.

Araç sorgulamaları yapılacağı zaman akla ilk gelmekte olan portallardan biri de TRAMER uygulamasıdır. Tramer sistemi üzerinden yapılan araç sorgulamaları ile hem araç hem de ruhsat ile ilgili pek çok bilgiye kolay ve detaylı bir şekilde erişim sağlanabilmektedir.  Tramer çok büyük ve çok detaylı bir araç veri bilgisi havuzuna sahip olduğundan dolayı hemen hemen 2. el tüm araçlar ile ilgili tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Tramer araç sorgulamaları işlemi ile sorgulama yapmış olduğunuz araçların hasar bilgileri, değişen parça bilgisi, kasko ve poliçe bilgileri ve ayrıca aracın kilometre bilgilerine de tüm detayları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tüm bu sorgulama işlemlerinizi ister Tramer online internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilir isterseniz de kısa mesaj yolu ile de sorgulama sağlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sizlerle Tramer araç sorgulamala işlemlerinin kısa mesaj yolu ile nasıl yapılacağı konusunda bilgi paylaşımı yapacağız.

 

Tramer sisteminin araç sorgulama işlemleri için özel olarak oluşturmuş olduğu SMS yolu ile sorgulama hizmeti sayesinde tüm vatandaşlar bir kısa mesaj atarak bu mesaj yöntemi ile araç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Tramer sisteminin özel olarak kullanım açtığı 5664 kodlu numarası ile araç sorgulama işlemleri gerçekleştirebilmektedir. 5664 araç km sorgulama da telefon aracılığı ile sorgulama yapabileceğimiz alanlardan biri olarak bilinmektedir.

5664 Araç Km Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

5664 araç km sorgulama Tramer sisteminin araç sorgulamaları kapsamı altında hizmet verdiği alanlardan birisidir. Bu sorgulama işlemleri ile satın almak istediğiniz aracın kilometre bilgisine daha doğru bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistem sayesinde herhangi bir satıcı kaynaklı mağduriyete uğramadan güvenli bir şekilde ikinci el araç satın alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

5664 numarası üzerinden araç km sorgulama işlemini tüm telefonlardan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Operatör ayrımı yapılmaksızın tüm operatörler üzerinden sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm bu 5664 araç km sorgulama işlemi için tahsil edilmekte olan ücret tutarı ise 7 Türk lirası olarak belirlenmiştir. 5664 araç km sorgulama işleminin nasıl gerçekleştirildiğini bir örnek ile içerisinde anlatalım.

5664 araç km sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle ilk işlem olarak cep telefonunuzun mesaj alıcısı bölümüne Tramer özel kodu olan 5664 girilmesi gerekir. Mesaj kısmına ise aşağıdaki resim üzerinde de belirtildiği gibi DETAY yazılıp bir boşluk bırakılır ve ardından aracın plaka numarası girilir.

Size cevap olarak sistem tarafın gelen mesaj içerisinde yer almakta olan bilgilerin haricinde kilometre bilgisinin bulunmakta olduğu kısa mesaj ise; hasar kaydı mesajı size gönderildikten hemen sonra ek olarak ikinci bir mesaj ile tarafınıza bilgilendirme olarak iletilecektir. Bu sayede 5664 araç km sorgulama işlemini başarılı ve kolay bir şekilde tamamlayarak gerçekleştirmiş olacaksınız. Buradan aracın kilometre bilgisine de detaylı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

5664 Araç Km Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK