Ana sayfa Araç 5664 Araç Sorgulama

5664 Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç sorgulama işlemleri sağlıklı bir şekilde ve sorunsuz olarak trafiğe çıkmak için gerekli olan işlemlerdir. Bu işlemler sonucunda araçla ilgili her türlü varsa ceza işlemlerini muayene izinlerini öğrenebilir ve sorunsuz şekilde trafiğe çıkmak için gerekli olan izni bu sayede alabiliriz. Bunun için internet sitesinde online olarak girilecek yerlerden bu işlemleri yapabileceğiniz gibi daha kolay bir yol olan mesaj yolu ile mobil telefonlarınızdan da bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Bunun için 5664 araç sorgulama servisi bu konuda sizlere hizmet vermektedir. Buradan mesaj yazarak aracınızla ilgili her türlü sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

5664 Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

5664 sorgulama işlemleri Türk Telekom, Turkcell ve vodofone merkezlerinden yapılabilir. Bu işlem ile sürücüler araçları hakkında hasar durumlarını, araç detay bilgilerini, poliçe ve kaza mağdur bilgileri gibi pek çok bilgileri rahatça öğrenebilirler. Buradan mesaj yoluyla araç hasar geçmişi öğrenebilirler ve mağdur olma durumlarına kadar her türlü bilgiyi rahatça öğrenebilirler. Bunun dışında önceden kaza yapmışlarsa kaza tutanak bilgilerini, kazada ölen kişinin hayat sigortası ayrıntılarını ve daha pek çok araç ile bilgileri 5664 servisine kısa mesaj atarak öğrenmek mümkündür.

 

Bilinmesi gereken bu servisin bedeli olduğudur. 7 TL karşılığından bu servisten yararlanabilir ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hasar Geçmişini Sorgulamak İçin

Hasar geçmişi sorgulama işlem, yapmak için 5664’e kısa mesaj yolu ile aracınızın plakasını girerek giriş yapabilirsiniz. Başak bir yol da numaranız aracılığı ile size ait numarayı girerek hasar sorgulama işlemi yapmaktır. Bunun için hasar boşluk yazıp S boşluk şahsi numaranız yazılıp 5664 ‘e göndermeniz gerekir.

yada

Eksper Raporlu Parça Değişimi Olan Kazalarda Değişen Parça Detayını Sorgulamak

Aracınızın değişen parçalarını sorgulatmak için PARÇA boşluk PLAKA boşluk HASAR TARİHİ yazıp 5664 ‘ e mesaj göndermeniz gerekir.

Bunun için şahsi numaranız üzerinden sorgulama yaptırabilirsiniz. PARÇA boşluk S boşluk ŞAHSİ NUMARASI yazıp 5664’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Aracınızla ilgili ayrıntılı bilgiler öğrenmek için DETAY boşluk yazıp PLAKANIZ şeklinde yazarak 5664’e mesaj yollamanız yeterlidir.

Yine şahsi numaranız üzerinden işlem yapmak için DETAY boşluk S boşluk ŞASİ NUMARASI yazıp 5664’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Tutanak Sorgulama

Trafik kazası tutanak bilgilerini öğrenmek için KTT boşluk PLAKA yazıp 5664’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

TC kimlik numarası ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için KTT boşluk TCNO yazıp 5664’e mesaj atmanız yeterlidir.

Diğer bir yol da TRAMER ihbar numarası ile sorgulama yapmaktır. Bunun için KTT boşlu TRAMERİHBARNO yazıp 5664’e kısa mesaj atabilirsiniz.

Poliçe Bilgisi Sorgulama

Poliçe bilgisi için TRAFİK boşluk PLAKA yazıp 5664’e mesaj atmanız yeterlidir.

Kasko poliçesi için TRAFİK yazan yere KASKO yazmanız gerekiyor.

Poliçe sorgulama işlemi için şirket kodu, acente numarası, poliçe numarası ve yenileme numarası gerekir.

Mağduriyet Sorgulama

Trafik kazası ile ilgili mağduriyet bilgileri öğrenmek için MAĞDUR boşlu yazıp TCNO yazıp 5664’e mesaj atmanız gerekir.

Hayat Poliçesi Ölüm Bilgisi Detaylarını Sorgulamak İçin

Ölen kişinin yakınları varis işlemleri için tazminat detaylarını öğrenmek için HAYAT boşluk TCNO yazıp 5664’e göndermeleri yeterlidir.

Poliçe Hatırlatma Aboneliği

Bu abonelik kasko ya da trafik poliçesi bitim tarihini hatırlatmak için yararlanılan servistir. Bunun için bu servise abonelik için HATIRLAT boşluk PLAKA yazıp 5664’e mesaj atmanız gerekir.

Toparlayacak olursak;

  • Hasar sorgulama bilgileri 2003 yılından itibaren verilen sigorta ve kasko bilgileridir. Hasar ödemeleri cam ödemelerini bir defalık olarak gösterir.
  • 5664 mesaj yolu ile tutulan sorgulamalarda çıkan tutanaklar polis ve jandarma dışında taraflar arasında tutulan tutanaklardan ibarettir. Polis ve jandarma tutanakları değildir.
  • 5664 araç sorgulama hizmeti kapsamındaki bilgiler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin göndermiş olduğu kayıtlardan oluşan bilgileri kapsayan bilgilerdir.

BİR CEVAP BIRAK