Ana sayfa Tramer Sorgulamaları 5664 tramer km sorgu

5664 tramer km sorgu

0
PAYLAŞ

Tramer Türkiye’deki araç sorgulamalarının yapıldığı sigorta bilgi veri deposudur. Trafiğe çıkan her araç ile ilgili detaylı bilgileri bu sistem üzerinde yasal bir şekilde bulmanız mümkündür. Bir aracın ağır hasarlı olduğunu ya da hasarlı olduğunu size bu sistem sunar. 2. el ya da kullanılmış araç almak herkesin en az bir kere kullandığı ve kullanıcılarının memnun olduğu bir sistemdir ve sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Tramer önceden sadece internet aracılığıyla hizmet verirken artık günümüzde mobil hatlar üzerinden kısa mesaj sistemiyle de hizmet vermeye başlamış kullanıcılarının en an yanında olmaya başlamıştır. 2. el ya da kullanılmış araç piyasasında satıcıların bir bölümü araçlarını daha hızlı ve pahalı satabilmek için türlü sahtekarlıklar içeren yollara da başvurmaktadırlar. Bunların ilk olarak yapmaya çalıştıkları ve en kolay yöntem olan araçlarının kilometresini düşürmek ve daha pahalıya satmaya çalışmaktır. Çünkü kilometresi düşük araç kendi benzerleri ve modelleri arasında daha pahalıya satılmaktadır. Kilometresi aracın ne kadar süre ile kullanıldığı ne kadar yol gittiği ile alakalı bilgiler vermektedir. Merdiven altı tabir edilen yasal olmayan muayene istasyonlarında ve oto sanayilerinde çeşitli aletler ve işlemler ile araçların kilometreleri düşürülmeye çalışılmaktadır. Bu tür sahtekarlıklara maruz kalmamamız için tramer bu tür sorgulamaları da yapabilme imkanını 2 Nisan 2012 tarihinde yayınladığı 2012-20020 sayılı kararıyla halkımızın bilgisine sunar ve gönül rahatlığıyla istediğimiz 2. el ya da kullanılmış aracı satın alabilmemiz için bize hizmet verir.

5664 tramer km sorgulaması çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. İstediğimiz her gün ve saatte mobil telefonlardan 5664 tramer km sorgulamasını yapabiliriz. Bu sayede istediğimiz aracı istediğimiz saatte ve günde dilediğimiz gibi gönül rahatlığıyla araştırabiliriz.

5664 Tramer Km Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

5664 tramer km sorgulaması istediğimiz mobil operatör üzerinden Türk Telekom, Türkcell ya da Vodafone fark etmeksizin mobil hatlar üzerinden yapılmaktadır. Yaptığımız işlemler 7 TL gibi bir ucuz işlem ücretine sahiptirler. 7 TL’ lik bir işlem ücreti olmasında rağmen bize verdiği bilgiler doğrultusunda mağdur olma ihtimalimizi düşürdüğü de bir gerçektir. Sorgulama işlemi sırasında sadece araç kilometresi değil araç hakkında değişen parçaları var mı, hasar kaydı ve araç ekspertiz raporu gibi farklı konularda da bilgi sahibi oluruz. Aldığımız bilgilerin doğruluğu ise Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sağlandığından kesin sonuçları içerir. 5664 kodu tramer sorgulamalarının özel kodudur. Tramer hakkındaki bütün hasar kaydı, araç ekspertiz raporu, değişen parça bilgisi ve son iki muayene tarihleri bu özel kod aracılığıyla yapılan sorgulama ile öğrenilir. Tramer sorgulamasını nasıl yapacağınız ise çok basittir. Mobil cihazınızın mesaj kısmından yeni mesaj oluşturarak alıcı kısmına tramer sorgulamalarının özel kodu olan 5664 yazmanız gerekmektedir.

 

Sonrasında mesaj bölümüne detay yazıp boşluk bırakılarak yanına sorgulama yapmak istediğiniz 2. el ya da kullanılmış aracın plaka kodu girilir ve mesaj gönderilir. Bunun sonucunda mobil cihazınıza hasar kaydı ve bilgilerinden oluşan ilk mesaj ardında ise aracın kilometre bilgisinin ve son iki muayene tarihinin yapıldığı bilgileri içeren ikinci bir mesaj gelecektir. Bu mesajda ki kilometre bilgisi ise aracın son muayene tarihinde kayıt edilmiş kilometre bilgisi olduğunu da unutmamak gerekir ve ona göre davranılmalıdır. Aracın her yol aldığında kilometresinin değiştiği ve mesaj da belirtilen kilometre ile aynı olamayacağını unutmamak gerekir. Bütün bu kayıt sistemine rağmen son muayene tarihine yakın bir kilometreye aracın kilometresinin düşürülebileceğini de unutmamalıdır.

5664 Tramer Km Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK