Ana sayfa Tramer Sorgulamaları 5664 Tramer Şase Sorgulama

5664 Tramer Şase Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tramer; kullanımda olan tüm araçların poliçelerinin, sigortalarının hasar kayıtlarının bir arada bulunduğu bir veri tabanıdır. Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’nin en sık kullanılan bölümlerinden birisi Tramer olarak bilinmektedir. Tramer veri kayıtlarının bulunduğu yerde bütün araçların dokümanları yer almaktadır ve bu sayede Tramer üzerinden sorgulama işlemi yapmak da mümkün bir hal almaktadır. Tramer verileri kişilerin kendi arabası da dahil alacakları; 2. El ve kullanılmış araçlar hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir sistemdir. Tramer kişilerin birçok bilgiye ulaşmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. En fazla kullanıldığı alan ise 2. El ve kullanılmış araçalırken yapılan geçmişe dönük araç bilgilerinin elde edildiği bölümdür. Araç ile ilgili tüm kesin bilgilere ulaşmak için Tramer sisteminden yararlanmanız yeterlidir.

Kullanışmış araba satan galeri ya da kişiler olsun bazı durumlarda dürüst olmayabiliyorlar, dürüst olmayan kişiler için önlem almanız açısından Tramer sistemi oldukça yararlı bir sistem sunuyor. Oldukça kolay bir şekilde aracın sahibinden aldığınız bilgiler ile araç hakkında birçok bilgiye hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Aracın hasarlı ya da hasarsız olduğunu öğrenmeniz, geçmişte hangi zamanlarda nasıl kazalar atlattığından haberdar olmanız için Tramer aramaları en kolay yöntem.

Tramer sorgulamasını eskiden sadece internetten yapmak mümkünken artık bu durum gelişmiş bir hal aldı artık mobil olarak da tramer uygulaması yapmak mümkün hale geldi. Tramer sorgulaması için akıllı telefonum olması şart mı diyorsanız kesinlikle böyle bir zorunluluğunuz yok herkesin bir mobil telefon kullanarak hızlı bir şekilde Tramer sorgulaması yapması ve detaylı bilgilere ulaşması son derece mümkün.

 

Tramer sorgulamasını mobil olarak yapmak isteyenler için 5664 kodu yeterli. 5664 kodu sayesinde şase sorgulaması yapmanız ve hızlı bir şekilde araç ile ilgili size verilen bilgilerin doğruluğunu tahlil etmeniz mümkün. Bunu sanayideki birçok tamircinin de anlayabileceğini düşünüyorsanız bazı durumlarda çok uzman kişilerin dahi kazalı arabaları anlaması mümkün olmuyor.

5664 Tramer Şase Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefonunuz aracılığı ile 5664 kodundan şase sorgulaması yapmanız oldukça basittir. Bütün hat sahiplerinin aynı kodu kullanarak basit bir şekilde Tramer sorgulaması yapması mümkündür ve 5664 kodunda yapılan tüm sorgulamalar sadece 5 TL değerindeki bir kesinti ile faturalarınıza yansımaktadır.

Şase numarası 17 hanelidir ve her araç için kendine özgü bir numara vardır, bu numarayı aracın ön kapı altında bulmanız mümkündür. Alacağınız araç birçok el, plaka değiştirmiş olabilir ancak asla ve hiçbir şekilde bir aracın şase numarasında değişiklik olmaz bir nevi kimlik görevi görmektedir.

5664 kodu ile tramer sorgulaması yapabilmeniz için araç sahibinin ya da satıcının size şase kodunu iletmesi gerekmektedir. Şase kodu asla yanlış verilemez ya da değiştirilemez bu durum büyük bir suçtur ve bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde hızlı bir şekilde trafik şubeye şikayette bulunmanız gerekmektedir.

Mobil olarak tramer kodu sorgulaması yapmanız için 5664 koduna büyük harfler ile TRAFIK yazıp bir boşluk bırakarak ardından size verilecek olan 17 hanelik şase numarasını yazmanız ve göndermeniz yeterli olacaktır. Kısa süre içerisinde 5664 kodu üzerinden size bir mesaj gelecek ve aracın tüm geçmişi ile ilgili olarak size bilgileri verecektir. Tüm araçlarda bu sorgulamayı yapmanız mümkündür. Size gelen mesajda aracın poliçe tarihleri de dahil olmak üzere tüm bilgileri yer alacaktır. Aracın kazası ve kaza durumu ne zaman kaza yaptığı gibi detaylar 5664 kodu üzerinden size gönderilir ve yanlış bir bilgi verilmesi mümkün değildir.

5664 Tramer Şase Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK