Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Adana ASKİ Su Fatura Sorgulama

Adana ASKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet son zamanların en çok kullanılan iletişim araçlarından biridir. Pratik, hızlı ve zaman kazandırıcı olması nedeniyle herkes tarafından tercih edilmektedir. Hem bireysel hem de kurumsal işlemler internet üzerinden halledilebilmektedir. İnternette her kullanım amacına yönelik bir işlem yapma alanı mevcuttur.

Vatandaşların talepleri ve beklentileri doğrultusunda birçok belediye internet kullanımına geçmeye başlamıştır. Fakat henüz tüm belediyeler aktif olarak internet ortamında yer almamaktadır. Vatandaşlar internet üzerinden belediye desteği almayı daha çok tercih etmektedirler. Çünkü internet sayesinde zaman kaybetmeden işlemlerini rahatça yapabileceklerdir.

Geçmiş yıllarda belediyelerden fatura sorgulama işlemi yapmak için bizzat yetkili bir kuruluşa gitmek, saatlerce sıra beklemek gerekiyordu. Bu da vatandaşlara zaman kaybı olarak geri dönüyordu. Fakat günümüzde, internet kullanan belediyeler tarafından online fatura sorgulama hizmetleri sunulmaktadır. Özellikle de su fatura sorgulama işlemleri, en çok yapılan ve en pratik olan hizmetlerin başında gelmektedir. Su faturası mutlaka gününde ödenmesi gereken önemli bir fatura olduğu için, kullanıcılar susuz kalmamak adına bu faturanın takibi çok iyi bir şekilde yapmaya çalışıyor.

 

Adana’da yaşayan vatandaşlar, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin resmi internet sitesinden bilgi alabilirler. Adana ASKİ su fatura sorgulama uygulamasını kullanarak da su faturalarını online bir şekilde hızlıca sorgulayabilmektedirler. Bu sorgulama sayesinde güncel borç tutarı, son ödeme tarihi, geçmiş dönem borçları ve ödemeleri detaylarına ulaşılabilir. Yalnızca su fatura sorgulamaları değil, kaçak ihbarı, öneri, şikayet gibi işlemlerde ASKİ’nin resmi sitesinden gerçekleştirilebilmektedir.

Adana ASKİ Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlem oldukça kolay ve kısa zamanda yapılabilen bir işlemdir. İlk olarak ASKİ resmi internet sitesine girilmelidir. Bunun için de yazının sonunda verilmiş olan linke tıklamak yeterlidir. Açılan sayfadan işlemler gerçekleştirebilmek için üyelik gerekmektedir. Üyelik çok kısa süren bir işlemdir. Hızlıca üye olup sonrasında ilk sayfaya dönerek işlem yapmak gerekmektedir. Üye girişi yapmak için yalnızca e-mail ve parola girmek gerekmektedir. Ardından güvenlik kodu yazılarak giriş butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sistemden su faturaları online olarak sorgulanabilir. Sorgulamadan sonra da yine aynı şekilde online olarak borç ödemesi yapılabilir.

Adana ASKİ Su Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK