Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Adıyaman Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Adıyaman Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak internet kullanımı da çok geniş alanlara yayılmıştır. İnternetin bu kadar fazla yayılma sebebi, internet ortamlarından yapılan işlemlerin çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesidir. Günümüzde her türlü işlemler internetten yapılabilmektedir. Vatandaşların yoğun günlük programları arasında, kurumsal işlerini internetten halletme isteği vardır. Bu doğrultuda, kurumlar da vatandaşların talebini geri çevirmeyerek birçok işlemi internetten kabul etmeye başlamıştır. Amaçları da vatandaşlara daha iyi hizmet vererek kalıcı olmayı sağlamak ve memnuniyet duygusunu arttırmaktır.

Yalnızca kurumsal firmalar değil, belediyeler de internet kullanmaya başlamıştır. Resmi internet sitelerinden hizmet veren belediyeler, vatandaşlarına kolaylık sağlamak adına online fatura sorgulama işlemlerini devreye sokmuştur. Belediyeler tarafından faturalandırılan su, ödemesi gerçekleştirilmediği halde kesinti olarak geri dönmektedir. Su kesintilerine maruz kalmak istemeyen vatandaşlar faturalarını belediyelerin internet sitesi üzerinden kontrol ederek gününde ödeyebilirler.

İnternet kullanan belediyelerden biri olan Adıyaman Belediyesi, online olarak su faturası sorgulamalarına imkân tanımaktadır. Adıyaman ilinde yaşayan vatandaşlar Adıyaman Belediyesi su fatura sorgulama sistemi sayesinde faturalarının tüm ayrıntılarına ulaşabilir. Güncel borçlarını sorgulayabilirler, son ödeme tarihini takip edebilirler, eski döneme dair borçlarını inceleyebilirler.

 

Adıyaman Belediyesi Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlem, Adıyaman Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siteye gitmek için bu yazının sonunda bulunan linke tıklanabilir. Bu link doğrudan Adıyaman Belediyesi’nin resmi internet sitesine yönlendirecektir. Açılan sayfa üzerinden birçok işlem yapılabilmektedir. En çok tercih edileni su fatura sorgulama işlemi olmasının yanında fatura itirazı, arıza kayıt ve takibi, kaçak su kullanımı şikâyeti, öneri ve şikâyet gibi daha birçok işlem yapma imkânı bulunmaktadır.

Su Faturası sorgulama işlemlerinin yapılması için ilk olarak e-belediye uygulamasından online işlemler seçeneği seçilmelidir. Buradan su fatura borcu ödeme butonu tıklanmalıdır. İlgili kutucuğa abone no bilgisi doğru bir şekilde girilmelidir.

Altında yer alan borç türü seçeneklerinden diğer borçlar seçilmelidir. Son olarak da göster butonuna tıklanmalıdır. Açılan sistem üzerinden su faturası sorgulama ve ödeme işlemleri kolayca gerçekleştirilmektedir. Sisteme giriş yapmak da yukarıda verilen adımlar sayesinde oldukça kolaydır.

Adıyaman Belediyesi Su Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK