Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Afyonkarahisar Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Afyonkarahisar Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanımı da artmaya başladı. İnternet kullanımının artmasına bağlı olarak da kişiler her türlü hizmeti internetten online olarak almaya başladı. Bu hizmetler, insanların hayatını kolaylaştırarak onlara büyük oranda zaman tasarrufu yapma imkanı da verdi.

İnternet kullanımının bu kadar artmasıyla birlikte, kurumlar arasında bir rekabet ortamı oluşmaya başladı. Kurumlar insanlara daha fazla hizmet edebilmek ve memnuniyet sağlamak için internette yer almak ve her geçen gün internetteki varlıklarını geliştirmek zorundalar. Maksimum hizmet vererek vatandaşlarını beğenisini elde eden kurumlar, daha çok tercih edileceklerini bildikleri için sürekli bir yenilenme ve daha pratik hizmetler verme peşindedir.

Son zamanlarda özellikle belediyeler bu hizmeti sağlamaya başlamıştır. İnternet üzerinden hizmet sağlayan belediyeler vatandaşlarını memnun ederek zamanlarını boşa harcamasının önüne geçmeyi planlamaktadır. Bu doğrultuda da internet üzerinden online olarak fatura işlemlernini gerçekleştirmeye başlamışlardır. Bu işlemlerden en çok tercih edilenlerden birisi su fatura sorgulama işlemidir. İnternetten hizmet veren belediyelerden biri olan Afyonkarahisar Belediyesi, fatura sorgulama işmeleri dışında da her türlü bilgiyi internet sitesi üzerinden vermektedir. Afyonkarahisar’da yaşayan vatandaşlar Afyonkarahisar Belediyesi su fatura sorgulama işlemi sayesinde çok kolay bir şekilde su faturalarına erişebilmektedir. Su faturalarını sorgulayabilir, güncel borç miktarını öğrenebilir, eski ödenmemiş borçlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve su faturasına dair tüm detaylara erişebilir. Afyonkarahisar Belediyesinin sunmuş olduğu E-Belediye hizmetinden bu ilde yaşayan tüm vatandaşlar kolaylıkla faydalanabilir. Böylelikle de evden, işten, herhangi bir yerden su faturası çok büyük bir rahatlıkla sorgulanabilir, işlemler yapılabilir.

 

Afyonkarahisar Belediyesi Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Afyonkarahisar ilinde yaşayan vatandaşlar, belediyenin sunmuş olduğu bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilir. Bu hizmetten yararlanmanın ilk adımı Afyonkarahisar Belediyesi’nin internet sitesine girmektir. Bunun için yazının sonunda bir link mevcuttur. Linke tıklandığı zaman açılan pencereden e-Hizmet butonu ve sonrasında da e-Belediye butonu tıklanmalıdır. Açılan sayfadan T.C. kimlik no ile tahsilat, abone no ile tahsilat ve sicil no ile tahsilat seçeneklerinden birisi seçilmelidir. Seçildikten sonra seçilen şıkkın bilgileri girilmelidir.

Eğer abone no bilgisi ile fatura sorgulamaya yapılacaksa boş kutucuğa abone no bilgisi girilmelidir. Taksitli ya da diğer borçlar seçeneklerinden diğer borçlar seçilmelidir. Son olarak da göster butonuna tıklanmalıdır. Bu adımlar takip edilerek işlem kolayca yapılabilir. Çok pratik olan bu işlem sayesinde Afyonkarahisar ilinde yaşayan vatandaşlar su fatura sorgulamalarını ve ödemelerini zaman kaybı olmadan gerçekleştirebilmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Su Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK