Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Akrep Burcu Özellikleri Sorgulama

Akrep Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Akrep burçlarını Mars ve Plüton gezegenleri yönetir. Bu yüzden akrep burcunun liderlik ve hükmeden yönleri ağır basmaktadır. Akrep burcunda olan insanlar zeki, hırslı ve azimli olurlar. Hedefledikleri bir noktaya gelmek için o işin peşini kesinlikle bırakmaz. Mars gezegeninin aceleci ve agresif yönlerinin etkisine sahiptirler; diğer bir yandan da Plüton gezegeninin yıpratıcı ve kırıcı yönlerini de taşırlar. Plüton gezegeni, aynı zamanda yeraltı dünyasını da simgelemektedir. Akrep burçlarının erkekleri de kadınları da çok çekicidir. Girdikleri ortamlarda her zaman dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Akrep burçları dostlarına, sadıktırlar. Bir kişiyi sevdikleri zaman tam severler. Yapılan yanlışı asla unutmazlar ve yüksek derecede kincidirler. Bu yazımızda sizlere akrep burcu insanlarının özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

23 Ekim – 21 Kasım tarih aralığında doğanlar Akrep burcu olurlar. Akrep burcu insanının yönetici gezegeni Mars gezegeni ve Plüton gezegenidir. Bu burcun sembolü ise çöl akrebidir. Negatif  su grubuna bağlı olan akrep burcu insanı sabit ve dişi nitelik içindedir. Yenilenme evi olarak ise sekizinci evi temsil etmektedirler. Akrep burçlarının uğurlu sayıları 9’dur. Uğurlu renkleri ise kırmızı, yeşil ve siyahtır. Uğurlu taşları opal, uğurlu günleri ise salıdır.

Dünyadaki birçok ülke lideri, akrep burcudur. Akrep burcu insanının çok çalışkan, hırslı, başarılı ve aynı zamanda ketum bir yapısı vardır. Akrepler genellikle asidirler. Aşırı derecede yüksek egoları vardır ve gururludurlar. Hiçbir şey onların gururlarından önce gelemez. Fakat sevdikleri için her şeyden vazgeçebilir ve hayatlarını değiştirebilirler. Akrep burcunda olan kişiler çalışma hayatlarında da çok verimli olurlar. Ürettikleri ve yaptıkları işlerde her zaman başarılı olmayı bilirler. Türkiye akrep burcunda olan bir ülkedir. Akrep burcunun en önemli özelliği ise, dışarıdan gelen tehditleri her zaman savuştursa da içeriden sürekli saldırıya uğraması ve  içten içe kendisini yemesidir.

 

Akrep Burcunun Olumlu Yönleri

Metanetlidirler: Bir akrep burcu karşılaştığı olaylara daima soğukkanlılıkla yaklaşabilir. Verdiği tepkiler sürekli bir ölçü içindedir. Akrep burcu insanları duygularını sonuna kadar gizlemeyi başarırlar.

Sıkı bir dostlukları vardır: Akrep burcunda olan kişilerin hayatlarında dostları daima ayrı bir yer tutmaktadır. Bir kere güvenini kazandığınız bir akrep burcu insanı artık size karşı tüm duvarlarını kaldıracak ve size her zaman samimiyetle yaklaşacaktır.

Duygularını yoğun yaşarlar: Akrepler de diğer su grubunda olan burçlar gibi (yengeç, balık) çok yoğun duygular taşımaktadır. Fakat akrep burçları diğer su grubu burçları arasında duygularını içlerinde yaşarlar. Akrep burcu insanlarının içlerinde fırtınalar kopsa bile dışarıya sakin bir görüntü verirler. Çekicilikleri ve cazibeleri sayesinde tüm girdikleri topluluk içinde dikkat toplamayı başarırlar.

Sezgileri güçlüdür: Tüm su grubu burçlarında olduğu gibi akrep burcu insanlarının da hisleri son derece gelişmiştir. Eğer onlar bir şeyi hissettiğini söylerse yanılma ihtimalleri neredeyse yoktur.

Yardımseverdir: Çevrelerinde kendilerinin yardımına ihtiyaç duyan birini görerek kayıtsız kalma ihtimalleri yoktur.

Hedeflerinden asla şaşmazlar: Kendilerine her zaman yeni hedefler çizerler ve yılmadan o hedefe ulaşmaya uğraşırlar.

 • Yazarlık yönleri vardır.
 • Temiz kalplidirler.
 • Saygılıdırlar.
 • Üstün zekalı olurlar.
 • Her zaman sadıktırlar, sevdikleri insanlara da sonuna kadar bağlı kalırlar. Sevdikleri kişilere asla ihanet etmezler.
 • Aşırı gururlu bir yapıları vardır, daima insanlara kendilerini ispat etmeye çalışırlar.
 • Sevdikleri her zaman onlar için önemlidir. Sevdikleri kimselere hayatları boyunca sahip çıkarlar, bu özellikleri akrep burcu insanlarını anaç bir havaya sokmaktadır.
 • Kendilerine verilen sırları tutarlar, sır tutma konusunda akrep burçlarına güvenebilirsiniz, sırlarınız her zaman onlarla daima güvende olacaktır.
 • Su grubu olmaları hasebiyle oldukça fazla duygusaldırlar, bu özelliklerini aslında çevrelerine belli etmeyi pek sevmezler. Çünkü duygusal göründüklerinde güçsüz görünecekleri fikri onlara iyi gelmez. Ancak asıllarında aşırı duygusaldırlar.
 • Her işi çalışkan bir şekilde yaparlar, istediklerini elde etmek için gece gündüz yılmadan çalışabilirler.
 • Sevgi bağları oldukça fazla güçlüdür.
 • Her zaman kararlıdırlar. Bir konuda karar almış iseler onu gerçekleştirinceye kadar o kararın peşini asla bırakmazlar.
 • Su grubunun neşesi her zaman üstlerindedir. Daima esprilidirler, dışarıdan soğuk ketum bir görüntü sergileseler de içlerinde çok eğlenceli bir kişilikleri bulunmaktadır.
 • Sorumluluk sahibidir.
 • Kişilikleri her zaman oturmuş bir karakterdir.
 • Genellikle sabırlıdırlar, akrep burçları, eğer bir şeyi istiyor ise sonuna kadar mücadele eder ve istediğini elde etmeden asla o istediği şeyin peşini bırakmaz. Bunun için de oldukça fazla sabırlı karakterdirler.

Akrep Burcunun Olumsuz Özellikleri

 • Kincidirler
 • Düşmanlarını korkutacak kadar intikam alma duyguları vardır, bir kere nefret ettikleri insanların acı çekmesini ister ve karşısındaki daha önceden ona zararı dokunmuş olan kişinin acı çekmesinden ve zor durumda kalmasından değişik bir biçimde zevk alırlar.
 • Kıskançlık seviyeleri yüksek derecelidir ve abartılıdır, bir kere bir insanı sahiplendilerse onun başkası ile konuşmasına asla tahammül edemezler. Sevdiklerini paylaşmaktan kesinlikle nefret ederler.
 • Çok meraklı insanlardır, çevrenizde eğer akrep burcu insanı varsa sürekli saçma sorulara maruz kalabilirsiniz, kendilerini ilgilendirse de ilgilendirmese de her konuda soracak mutlaka birkaç tane soruları vardır.
 • Açgözlüdürler, ellerindeki ile yetinmeyerek her zaman daha fazlasını isterler.
 • Egoisttirler, öncelik her zaman kendi isteklerindedir.
 • Çok alıngan tavırlar içine girerler, tahmin bile etmediğiniz bir olay karşısında sizin haberiniz olmadan kırılıp tavır alabilirler.
 • Sinsi bir yapıları bulunmaktadır, bu durum onların fiziksel görüntülerinden zeki bakışlarından kaynaklanmaktadır. Her zaman olumlu düşünceleri olsa bile sinsi bir görünüş sergilemeyi becerirler.
 • Başkalarının düşüncelerine çok fazla önem vermezler. Daha önce belirttiğimiz gibi akreplerin genel yapısı egoisttir.
 • Her zaman kendi doğruları ile yaşamayı isterler.
 • Akrep insanları genellikle soğuk mizaçlıdır. Etrafında daima aşılması zor duvarlar bulundururlar. Bir insan hakkında tam bir güven sağlamadan yakın bir ilişki kurmazlar. Daima tanımadıkları insanlara karşı mesafelidirler.
 • Yüksek dozda inatçılıkları dikkat çekicidir.

Akrep Burcu Kadınının Özellikleri

Akrep burcu kadınlarının en belirgin özellikleri, kinci olmalarıdır. İntikam duyguları onların bazı zamanlarda insanlara önyargılı davranmalarına sebep olabilir. Akrep burcu kadınları, canı yandığında bunu asla unutmaz. Bunun intikamını alabilmek için üzerinden ne kadar zaman geçtiği hiç de önemli değildir. Canını yakan kişilerin canını yakana kadar içleri kesinlikle rahat etmez. Akrep burcu kadınları gerçekten tehlikeli varlıklardır. Onları kırmamaya özen gösterin, onları üzmemeye de özen gösterin yoksa akrep burcu kadınlarının intikamları acı olur. Bunun için yapamayacakları şey yoktur. Gerektiği yerde kendinden bile ödün verebilirler. Yeter ki karşındaki insanın canı yansın ve akrep burcu kadınının istediği kadar sıkıntı çeksin. Aslında kendilerine zarar verdiklerinin farkına sonradan varırlar. Bu özellikle akrep kadınlarının aşk hayatlarında olur. Hiçbir zaman akrep kadınlarını üzmemeniz gerekir.

Bir akrep kadınından ayrılmak gibi bir ihtimalinizin kesinlikle olmaması gerekir. Bunun için birçok neden bulunur. İlk olarak söylenecek olan sebep akrep insanlarının çok kinci olmaları. İkincisi de belirgin olarak kıskanç olmalarıdır. Akrep burcu kadınları sizi ailenizden, sevdiklerinizden hatta kendinden bile kıskanabilir. Bazen kendi kendine senaryolar yazarak, kıskançlık krizine de girebilir. Diğer bir neden ise çok sadık olmalarıdır. Yalnızca bir kere sevmek ve bir kere güvenmek isterler. Akrep kadınları kendileri sadık oldukları gibi karşı taraftan da sadakat bekler. Çok sevdikleri zaman sevdiği kişinin uğruna her şeyini verebilir. Sevdikleri kişinin iyi huyları ile kötü huyları ile tümünü sahiplenirler. Akrep burcu kadınları keskin bir zekaya sahiptirler ve istedikleri amaca her zaman ulaşmak isterler. Dostlarına çok önem verdikleri için çok iyi dostlardır. Her çeşit sıkıntıya katlanacak güçtedirler. Çok iyi sır tutarlar ve çok güvenilirdirler. Akrep burcu kadınlarının duyguları oldukça fazla yoğundur. Kötülükleri ve haksızlıkları kesinlikle hazmedemez. Akrep burcu kadını çok iyi bir ev hanımı olur. Çocuklarına çok iyi bir gelecek kurabilmek için her türlü çabayı gösterirler. Yardımsever olmayı severler. Kesinlikle adaletsizliğe tahammülleri yoktur. Akrep burcu kadınları hayatında her zaman güçlü erkek isterler.

Akrep kadınları cinselliğe çok önem verirler. Cinsellik onlar için hayatlarında önemli bir yer tutmaktadır. Aşklarını tutkulu yaşamak onlar için önemlidir. Akrep kadıları her şeye rağmen kadın gibi kadın olmayı başarır. Onlara değer verdiği sürece bir erkeği baş tacı yapar yeter ki sevdikleri erkek onlara ihanet etmesin. Akrep kadınını üzmediğiniz müddetçe, akrep kadını da sizi üzmez. Akrep burcu kadını çok iyi bir anne, çok iyi bir eş ve çok iyi bir dosttur.

Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri

Akrep burcu erkeklerinin geneli çok çapkındır. Burçlar arasında cinsel anlamda akla ilk gelen akrep erkeğidir. Cinsel hayatlarına oldukça fazla önem verirler. Akrep erkekleri aşklarını çok duygusal yaşarlar. Bütün duygularını zirvede yaşamayı tercih ederler. Akrep erkeklerinin bir eksi yönü de aşırı kıskanç olmalarıdır. Bu eksi yöne bir de akrep burcu erkeklerinin cimri olmalarını ekleyebiliriz. Bonkör olan ve gözü bol bir kişi akrep erkeği ile biraz zor anlaşabilir.

Akrep erkeklerinin paraları her zaman değerlidir. Akrep burcu erkeği kendisini çok beğenir. Akrep burcu erkekleri riski severler çoğu zaman iş hayatlarında riskli işlere girerler. Hayatlarında sürekli kazanmaya yönelik bir hareket bulunmaktadır. Karmaşıklıklar ve maceralar akrep erkeklerinde aksiyon dolu yaşamalarına sebep olur. Macera ve aksiyon durumu artık onlarda da alışkanlık haline gelmiş bir durumdur. Akrep erkeği ailesine bağlı olmayı sever. Neredeyse bir aile akrep erkeğinin her şeyidir. Akrep erkekleri iyi bir baba ve iyi bir koca olabilir. Akrep burcu erkeği, Yunan mitolojisinde Hades’in sembolize etmiş olduğu bir burçtur.

Genel olarak tek eşliliği önemserler. Sevdiklerine karşı sadık bir aşıktırlar. Yardım etmeyi severler fakat akrep erkeğine herhangi bir yanlış yapıldığında işler tersine dönebilir. Ne kadar zaman geçerse geçsin, kendisine yapılan bu hatayı kesinlikle unutmaz. Bunun karşılığını da uzun süre beklese de eninde sonunda kendisine haksızlık yapmış olan kişiden alacaktır. Akrep erkekleri ilişkilerinde kıskançtır. Bu kıskançlığı her zaman abartılı yaşarlar. Kıskançlıkları yüzünden kadınına baskı uygular ve kısıtlama yapar. İnsanların arasında ayrım yapmazlar. Akrep erkekleri mantıktan ziyade hisleri ile ve duyguları ile hareket eder. Gözlem yetenekleri çok güçlü olduğundan dolayı akrep erkeklerinin hisleri de kuvvetlidir.

Akrep Burcunun Diğer Burçlar ile İlişkisi

Akrep Burcu ile Koç Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve Koç burcu insanı çok ters özelliklere sahiptirler. Akrep derinden severken ve bağlanırken koç burcu ise alabildiğine ayran gönüllüdür. Koç burcu insanı kısıtlanmaktan nefret eder. Akrep burçları ise kıskanç ve hükmedici oldukları için sürekli kısıtlayıcı bir tavır aldıklarından koç burcu kişisini olduğunca fazla sıkabilir. Birisi ateş grubuna diğeri ise su grubuna mensup olduğundan dolayı bu iki burç mevcut ilişkilerinde adeta suyun ve ateşin özelliklerini taşıyarak birbirlerine taban tabana zıt iki insan olarak bir arada yaşamaya zorlandıklarını söyleyebiliriz bu ilişki içerisinde. Her iki burcun insanı için de yıpratıcı bir ilişki olur. Fakat zıt kutupların birbirini bazı zamanlarda çektiğini düşünürsek bu ikilinin de birbirinden uzak kalmasının imkansız olduğunu da söyleyebiliriz. Koç burcu her ne kadar akrep insanının onu kısıtlamasından hoşlanmadığını söylemiş olsa da içten içe bu durum onun için zevkli bir hal alarak sürekli akrebi kıskandırmaya çalışabilir. Bu durumda ise sahiplenme duygusu tam olarak abartı boyutuna ulaşan akrep burcu çok fazla yıpranacaktır. Bu ilişki genel olarak olumsuz gözükse bile gayet güzel bir ilerleme göstermesi de mümkün olabilir. İlişkinin gidişatını ayarlayabilmek tamamen tarafların elinde bulunmaktadır.

Akrep Burcu ile Boğa Burcu İlişkisi

Bu iki burç insanı biraz farklı karakterlere sahiptir. Akrep burcu insanı çok kıskançtır. Boğa burcu insanı ise baskıyı ve kısıtlanmayı kesinlikle sevmez. Fakat iki taraf da aşka büyük saygı gösteren burçlardır. İki burç da oldukça fazla duygusaldır. Boğa burcu insanları karşılarındaki insana huzur vermek için çabalar akrep insanının ise şüpheci yapısı boğa burcu insanının ilişkisinde kaybolmaya mahkumdur. Boğa burçlarının her zaman çevrelerindeki insanlara güven verici bir yapıları vardır. Bu yönleri ile boğa burçları akrep burçlarını dengeleyebilecek nadir burçlardan olan bir burçtur. Her ikisinde de ten uyumuna ve cinselliğe aşırı bir şekilde önem verilir. Bu ilişkinin genel bakışında önemli bir sorun çıkabileceği söylenemez.

Akrep Burcu ile İkizler Burcu İlişkisi

Bu iki burcun uyumlu bir ikili olacaklarını söyleyebiliriz. İkizler burcu bağlanmayı çok fazla sevmez, özgürlüğüne oldukça fazla düşkün bir karaktere sahiptir. Akrep burcu ise ikizler burcunun tam tersine tutkulu bir aşkın temsilcisidir bununla birlikte son derecede sadıktır. Kıskançlığı ile ikizler burcunu ürkütebilir fakat ikizler burcunun tatlı dilli olması ve eğlenceli tavırları, bu sorunları ortadan tamamen kaldıracaktır. Akrep burcu insanları ikizleri kontrol altında tutmaya çalışmadığı ve onları baskılamadığı sürece bu ikilinin ilişkisi içinde sorun görülmez, ilişkilerinde sorunsuz bir şekilde ilerleyeceklerdir. Ancak ikizler burcu insanı kısıtlandığını hissettiği andan itibaren akrep burcu insanından hızla uzaklaşır. Bu durum akrep burcu insanının yıkılmasına ve mutsuz olmasına sebep olur. Akrep burcu ve ikizler burcu ilişkinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için akrep burcunun kendi tavırlarını bir miktar kontrol altında alması gerekecektir. Fakat ikizler burcunun gözü daima dışarıda olduğu için, bu kısıtlama biraz zor olacaktır. Bu durum içinde ilişki, eğlenceli olabilir. Ama her iki tarafta karakterlerini biraz törpülemedikleri müddetçe bu ilişkinin kısa ömürlü bir ilişki olacağını söyleyebiliriz.

Akrep Burcu ile Yengeç Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve yengeç burcuna baktığımız zaman bu iki burç için neden olmasın denilebilir. Her iki burcun da su grubundan olması umut verici çünkü ikisi de duygusal. Ancak yengeç burcu akrep burcuna göre çok daha duygusal çok daha hassastır. Yengeç burcu insanları duygularını ulu orta yaşamayı sevmektedir. Akrep burcu insanları ise tam tersi duygularını içlerinde yaşayan kişilerdir. Akrep burcu insanı olayları ve diğer insanları daima kontrol altında tutmaya çalışır. Akrep burcu insanların sergilediği baskıcı tutumlar, bu ilişkiye zarar verecek seviyeye gelebilir. Ancak cinsellik söz konusu olduğunda bu ikilinin sağlıklı bir ilişki yaşayacakları bilinmelidir. Her iki burç insanı da birbirine yoğun duygular beslerler ve bu ilişkide kırılan taraf her zaman daha hassas olan yengeç burcu insanı olacaktır. Yengeç burcu insanları birçok konuda hassas ve alıngan bir tavır sergilerler. Bu yüzden akrep burcu yengeç burcuna karşı davranışlarına dikkat etmelidir. Bu iki burcun ilişkisi daha çok akrep burcunun tutumuna göre şekil alır. Çünkü yengeç burçları sevmeye ve sevilmeye her zaman hazırdır.

Akrep Burcu ile Aslan Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve Aslan burcu insanları ilişki söz konusu olduğu zaman uyumlu olabilir. Aslan burcu lükse düşkün bir kişilik taşır; lüks yemekler, lüks arabalar, pahalı elbiseler olmazsa aslan burcu insanı kesinlikle mutlu olamaz. Lükse olan düşkünlüğünden başka aşırı derece gurur taşırlar. Akrep burcu insanının cazibesi güçlüdür ve sarsılmaz duruşu ile aslan burcunu da etkilemeyi başarır. Her şeyin en gösterişlisine sahip olabilmek isteyen aslan burcu insanı akrep burcu insanından etkilenecek ve onu elde etmek için büyük bir çaba sarf edecektir. İki burcun insanı da hükmetmeyi severler ama bu iki taraf da ölçülü bir şekilde karakterlerini törpülediklerinde dengelenebilen bir huydur. Akrep burcu insanının aslan burcunun ışıltısı dikkatini çekebilir. Bu iki burcun birbirine benzeyen birçok özelliği bulunmaktadır. Her iki burç da güçlü görünmeyi sever ve dışarıdaki insanların onlar hakkındaki düşündükleri aşırı önemlidir. Bu iki burç ilişkilerinin başlarında akrep burcu ile aslan burcunun bu yapısını takdir etse de ilişki ilerlediğinde onun diğer insanlarla kurduğu ilişkiyi kıskanır ve sadece kendisine ait olmasını ister. Akrep burcunun bu özelliği ile birlikte ilişkileri birçok zaman çıkmaza girse de bu ilişki her iki burç için olumlu olarak nitelendirilebilir.

Akrep Burcu ile Başak Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve başak burcu insanları adeta ateş ve su gibidirler. Akrep burcunun liderlik yapmayı ve yönetmeyi sevdiği bilinmelidir. Başak burcu insanı ise eşitlikçidir. Yönetilme durumunu asla kabullenmez. Akrep burcunun kendisine üstünlük taslaması onu rahatsız eder. Bu konu gündeme geldiğinde her iki burcunda anlaşmaları biraz zordur. Ancak akrep burcu insanı mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğundan dolayı bazı zamanlarda başak burcunu idare edebilir yalnız bu huyu ile etrafındaki insanların da kendisi gibi mükemmel olmalarını ister. Başak burcu insanı ise her gün bir miktar daha kendini geliştirmek ve ilerlemek isteyen yapıdadır. Bu yüzden akrep burcunun onu yönlendirmesi onu mükemmele yaklaştırabilir. Bu değişim başak burcunu her zaman olumlu yönde etkileyecektir. Akrep burcu için cinsellik ön plandadır. Başak burcu için ise romantizm önemlidir. Akrep burcu her ne kadar katı ve soğuk bir görünümde olsa da özünde gayet duygusal bir insan vardır. İlişkinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için iki tarafında taviz vermesi mecburidir. Bu noktalar dikkate alındığı takdirde bu ikilinin sorunsuz bir şekilde ilişki yaşadıkları görülebilir.

Akrep Burcu ile Akrep Burcu İlişkisi

İki akrep burcu da yoğun duygulara sahip derin yapıya sahiptir. Her ikisi akrep burcu da aynı özelliklere sahip olduklarından dolayı bu iki insanın birbirini sevmeleri de çok şaşırtıcı bir durum değildir. İlişki devam ettiği sürece bu iki kişi birbirlerinden örnek alarak kendi eksiklerini tamamlama ve olumsuz yönlerini törpülemeye çalışacaklardır. Bu ilişki aslında her iki akrep burcu insanı içinde ağır şartlar taşımaktadır. İki akrep burcu da her zaman kontrolü elinde tutmak isteyecek ancak kontrol altında tutulmaktan da o derece nefret edeceklerdir. Bu yüzden sürekli bir şekilde otorite sorunu yaşayacaklardır. Akrep burçlarının beraberlikleri son derece tutkulu ve fırtınalı olacak fakat bu ikisinin ilişkisinde yüzeysellikten uzak olan son derece yoğun duyguları olan bir ilişki olacağını da söylemeden geçmeyelim. Ancak iki akrepten birisi diğerine göre daha alttan almalı çünkü her ikisi için de bu ilişki yorucudur ve yıpratıcıdır ama bir o kadar da vazgeçilmez bir ilişki olabilir. İki akrep burcunun ilişkisi bol krizli ve entrikalarla bezenmiştir fakat bir o kadar da tutkulu bir ilişki olabilir.

Akrep Burcu ile Terazi Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve terazi burcu ikilisi uyumlu bir birliktelik sağlayabilir. Akrep burcunun tutkulu ve cazibeli davranışları terazi burcu insanını kendine mıknatıs gibi çeker. Terazi duygusal ve hassas bir yapıdadır. Bu ilişkiye hükmeden taraf ise büyük ihtimalle akrep burcu olacaktır. Terazi burcu insanı ise bu durumdan şikayetçi olmamakla birlikte ilişkinin kontrolünü seve seve akrep burcuna bırakır. Ancak terazi burcu insanları beğenilmeyi çok severler etraflarındaki insanların onlara hayran olmuş bakışlar yöneltmesi ile bu insanlar oldukça fazla mutlu olabilir. Akrep burcu insanı sevdiğini başka bir kişi ile asla paylaşmaz ve aşırı kıskanç bir yapıya sahiptir. Ama akrep burcu ile terazi burcu ikilisi genel olarak birbirini anlayabilen bir çift olur. Bu iki burcun ilişkisi birçok anda inişli çıkışlı olabilir. Fakat karşılıklı taviz vermeleri halinde ilişkileri uyumlu bir hal alabilir.

Akrep Burcu ile Yay Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve yay burcu insanları birbirlerine çok zıtlardır. Bu iki burcun yan yana bile durması büyük ihtimalle kavga çıkmasına sebep olabilir. Akrep ve yay burcu ilişkisinin başlaması bile adeta bir mucize olur. Akrep burcu insanı sevdiğine sadakat gösterirken çok duygusaldır. Yay burcu insanı ise asla bağlanamaz ve özgürlüğüne oldukça fazla düşkündür. Bunun yanı sıra yay burcu insanı deli dolu bir tiptir. Yay burcunun tüm sıkıntısı, gezmek eğlenmek ve bunun yanı sıra savruk bir hayat yaşamaktır. Yay burcunun çevresi oldukça geniş olur. Bu iki karakterin arasında iletişim sorunu yaşanır. Bu iki insan arasında ilişki başlamış olsa bile çok fazla uzun vadeli olmayacak ve birçok zaman içinde tartışma yaşanarak ilişki bitebilir.

Akrep Burcu ile Oğlak Burcu İlişkisi

Akrep burcu ve Oğlak burcu için genellikle uyumlu iki burç denilebilir. İki burç da duygusal ve sevdiği zaman dünyaları yakan cinstedir. Bu iki burcun birlikte çok güzel vakit geçirebileceği söylenebilir. Her iki burç da bir şeye sahip olmayı kafaya koydukları zaman er yada geç  o istedikleri şeyi alacaklardır. Bu iki burcun insanının ilişki süreçlerinde mutsuz olma ihtimalleri hemen hemen hiç yoktur. Ancak oğlak burcu insanları işlerine aşırı önem verirler. Akrep burcu ise sevdiği insanları işlerin önüne koyan bir burçtur. Öncelikleri her zaman biraz farklı olsa  bile her iki burcun insanı diğerine sonsuz bağlılık göstererek uzun süre birlikte kalabilir.

Akrep Burcu ile Kova Burcu İlişkisi

Akrep burcu ile kova burcunun hikayesi tam olarak imkansız aşk olabilir. İki burcda ters karakterlere sahiptir. Akrep oldukça fazla sadıktır, kova burcu ise tam tersi bağlanmaya korkan ve bağlanamaz bir tavrı vardır. Bu ilişki tek kişide takılıp kalamaz. Her iki burcunda düşünceleri fazlada değişkendir bunun için kova burcu bir gün akrep burcu insanını sevdiğini söylese de diğer bir gün bu kararından pişmanlık duyarak kendisini hızla geri çekecektir. İki burç da yönlendirilmekten aşırı derecede nefret ederler. Akrep  burcu insanı ile kova burcu kıyaslandığı zaman akrep burcu insanı çok daha duygusaldır. Her zaman kova burçları hayatı önemsemeden yaşamayı severler. Akrep burçları ise duygusal yönde karşılık beklerler. Fakat kova burcunun mantığıyla hareket etmesi akrep burcunu her zaman çıldırtabilir. Bu ikilinin anlaşması oldukça düşük bir ihtimal olsa da iki tarafın da yükselenleri dengeleri biraz değiştirebilir.

Akrep Burcu ile Balık Burcu İlişkisi

Akrep ve balık burcu su grubundadır. Bilindiği gibi aynı gruba ait olan burçlar sorunsuz bir ilişki yaşayabilir. İki burcun da karakterleri aynı olduğundan dolayı, birbirlerini rahat bir şekilde anlayabilirler. İki burç da cinselliğe oldukça fazla önem verirler. Akrep burçları tutkulu ve duygusal, balık burçları ise sevgiye önem vererek hassas karaktere sahiptir. Balık burçlarının geniş bir hayal güçleri vardır. iki burcun aralarındaki ilişkiye bu huylar her zaman renk katacaktır. Balık burcu insanı çoğu zaman duygu durumunu gözyaşları ile ifade etmek istese de akrep burcu insanı bu durumu fazla dert etmeyecektir. Birçok yönü birbirine uyumlu olan akrep burcu ve balık burçlarının ilişki durumları ümit verici olabilir.

BİR CEVAP BIRAK