Ana sayfa Sınavlar Als Sonuçları Sorgulama

Als Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

ALS, ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu bir sınavdır. Uzun adı ile Askeri Lise Sınavı olarak okunmaktadır. ALS’ye giren öğrenciler ortaöğretim mezunu olarak lise eğitimlerini Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulu bünyesinde devam edebilme şanslarını kullanmak için bu sınava girerler. ALS ile ortaöğretim mezunu öğrenciler geleceğini kurtarmaya yönelik önemli bir sınava katılmış olurlar. ALS sınavını sayesinde ortaöğretim konularını içermekte olan Sosyal Bilimler, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin üzerinden toplam 100 soru öğrencilere sorulmaktadır. Buna ek olarak öğrencilerin 5 yıllık not ortalamaları Askeri Liseler için ortalama 75.00, Bando Astsubay Hazırlama Okulu için ise en az not olarak 65,00 alınması gereklidir. Bu sınava girmek isteyen öğrenciler bu sınavı kazandıkları takdirde öğrenciler geleceklerini büyük ölçüde garanti altına almış olurlar. İnternet üzerinden ALS sonuçları sorgulama işlemi öğrenciler ve velileri için ayrıca okullar için de önemli bir işlem olarak bilinmektedir. Öğrenciler bu sınavı büyük heyecan ile bekledikleri gibi sınav sonuçlarını da ÖSYM resmi web sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilir. Yazımızın devam kısmında ALS hakkında bir çok detaylı bilgileri sizler ile paylaşacağız.

ALS Sonuçları Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır?

ALS sonuç sorgulama işlemlerinizi ÖSYM resmi internet web sitesi üzeriden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak aday şifrenizi bilmeniz mutlaka şarttır. Bu işlem için öncelikli olarak yazımızın son kısmında vermiş olduğumuz bağlantı linkine bir kez tıklayınız. Daha sonra ALS sınav sonuç sorgulama işlemleri için açılan web sayfasında sizden istenilen T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde sisteme giriniz.

 

T.C kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde sisteme girdikten sonra sınava kayıt yaptırdığınızda almış olduğunuz aday şifrenizi sisteme eksiksiz bir şekilde giriniz.

Bu işlemlerden sonra da bilgilerinizin eksiksiz olup olmadığını kontrol ederek “gönder” butonunu tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde bitirdikten sonra ALS sonuçlarınızı sorgulama işleminizi eksiksiz kolay bir şekilde tamamlamış olursunuz.

ALS Sonuçları Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK