Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Amasya Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Amasya Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İçinde bulunduğumuz çağ Bilgi Çağı olarak adlandırılmaktadır. Bunun sebebi de teknolojinin gittikçe daha da gelişmesidir. Teknoloji geliştiği için insanlar da yeni çıkan şeylere ilgi göstermektedir. Yeniliklerin getirdiği kolaylıklar ile tanışanlar da bir daha vazgeçememektedir. Çünkü teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelen yenilikler tamamen insan odaklı olup, insanları rahat ettirmeyi ve zaman kazandırmayı amaçlayan uygulamalardır.

Günümüzde insanlar oldukça yoğun ve zor hayat şartları içindedir. İşten vakit kalmadığı için birçok şeyi yapamamaktadırlar. Hatta bazen faturalarını bile ödeyememektedirler. Yoğunluktan, stresten faturaların miktarını, son ödeme tarihlerini unutabilmektedirler. Günümüzün yaşam şartları içinde bu durumlar ile oldukça sık karşılaşılır. Çünkü çok normal durumlardır. Kimi zaman insanlar faturalarını hatırlasa bile ödeme yapmaya vakit bulamamaktadırlar. İşten izin almak gibi problemlerden ötürü faturalarını yatırmaya zaman bulamayan insanlar vardır.

Teknolojinin insanların yararına gelişen yönü, burada insanların hayatını kolaylaştırmaktadır. İnternet üzerinden artık birçok işlem yapılabilmektedir. Bu işlemlerden biri de online olarak fatura sorgulamaktır. Bu uygulama sayesinde, insanlar işteyken bile faturalarını sorgulayabilmektedir. Bilgisayardan, akıllı cep telefonlarından kolayca yapılabilen bir işlemdir. Su faturaları belediyeler tarafından kontrol edilir. Belediyelerin sunmuş olduğu internet hizmetlerinden bir tanesi de online olarak su faturası sorgulamaktır. Her belediye bu hizmeti şuan da kullanmasa da Amasya Belediyesi bu hizmeti vatandaşlarına vermektedir. Böylelikle Amasya’da yaşayan vatandaşlar Amasya Belediyesi Su Fatura Sorgulama uygulaması sayesinde faturalarına internet üzerinden erişim sağlayabilmektedir. Bu sayede zaman kaybetmeden, istedikleri yer ve saatte işlerini halledebilmektedirler.

 

Amasya Belediyesi Su Fatura Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Amasya’da yaşayan vatandaşlar su fatura sorgulamalarını Amasya Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapmaktadırlar. Bunun için bu yazının sonunda bir link bulunmaktadır. Bu linke tıklayarak resmi internet sitesine gidilmelidir. Açılan sayfadan E-Amasya bölümünde E-belediye seçeneği seçilmelidir. Daha sonra açılan pencere üzerinden e-ödeme butonuna basılmalıdır. Burada bazı bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler mükellef T.C. kimlik no, vergi no, sicil no ya da abone no seçeneklerinden biri seçilerek yazılmalıdır. Sonra da güvenlik kodu bilgisi doğru olarak girilmelidir ve sorgula butonuna basılmalıdır.

Böylece sorgulama sayfası açılacaktır. Açılan sayfa üzerinden güncel ödemeler sorgulanabileceği gibi geçmiş dönem borçları hakkında da detaylı bilgiye erişilebilir. Ayrıca bu sistem sayesinde online olarak su faturası ödemeleri de kredi kartı sayesinde yapılabilmektedir. Bu ödemeler yalnızca mesai saatleri içinde değil, günün her saati yapılabilir. Ancak fatura ödemesi yapmak için siteye üyelik şartı vardır.

Amasya Belediyesi Su fatura Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK