Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Anadolu Sigorta hayat sigortası dışındaki geriye kalan tüm konularda sigorta hizmeti vermeye devam eden bir kuruluştur. Yangın, kaza, nakliyat, ferdi kaza, mühendislik, hukuksal koruma, tarım, sağlık ya da kredi gibi pek çok farklı faaliyet alanı ile diğer sigorta firmalarından hızla ayrılmaktadır. Ülkemizde yaklaşık olarak 2.500 profesyonel acentesi yer alan Anadolu Sigorta şirketi İş Bankası’nın tüm şubeleri ile beraber Finansbank şubeleri acenteliği sayesinde ülkemizin her noktasında hizmet sunmaktadır. Anadolu Sigorta güvencesi sayesinde teminat altına alınan pek çok konunun kaza kaynaklı hasarları durumları sırasında olay ile daha iyi ilgilenebilmek adına bir hasar dosyası yer almaktadır. Anadolu Sigorta tarafından oluşturulan hasar dosyanız ile ilgili bilgi sahibi olmanız nedeni ile online internet adresi aracılığıyla müşterilerine Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamasını kolayca sunmaktadır.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Anadolu Sigorta ile beraber yapılan kasko sigortaları meydana gelecek olan kaza durumlarında güvence altına aldığınız şey ile ilgili yer alacak hasar konuları teminat altına alınmaktadır. Kazadan sonra hasar yaşanması sırasında 5 iş günü içinde hasar dosyası oluşturabilmek için sizlerden istenen evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı ile beraber hasar araçta meydana geldiyse ruhsat fotokopileri, kaza durumuna ait olan fotoğraflar gibi pek çok hususi belgenin tamamlanıp ilgili bulunan kaza için hasar dosyasının açılması için Anadolu Sigorta şirketine iletilmesi gerekmektedir. Belgeleri doğru bir şekilde edinerek en yakınınızda bulunan Anadolu Sigorta acentelerine gitmeniz gerekmektedir. Acentede yer alan yetkililere kaza meydana gelmiş olan kasko yaptırdığınız şey ile ilgili bulunan hasar dosyası oluşturmak istiyorum isteğinde bulunmanız gerekir. Acentede hasar dosyası oluşturmak adına gerekli işlemlere başlanmaktadır. Daha sonra gerekli belgelerin hasar dosyasına eklenmesi ve ilgili olarak bulunan mevzuatın uygulanması ile dosya tam anlamı ile oluşturulur. Acente tarafından yapılan hasar dosyanızın takibini gerçekleştirebilmeniz adına bir hasar dosya numarası verilmektedir. Edindiğiniz hasar dosyası numarası ile beraber sizde artık Anadolu Sigorta online internet adresi üzerinden Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamasını yapabilir ve hasar dosyası ile ilgili öğrenmek istediğiniz pek çok bilgiye bu sistem üzerinden anında ulaşabilirsiniz. Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulaması yapabilmek için aşağıda verilmiş olan linke tıklayarak giriş yapmanız gerekir. Daha sonra karşınıza aşağıda görülen resim ekrana gelmektedir.

 

İlk olarak ‘hasar dosya numarası girilir. Sigortalı bulunan kişinin TC kimlik numarası girilir. Son olarak ise doğrulama kodu da doğru alana girilerek ‘ sorgula’ butonuna tıklanır. Bu işlem sayesinde Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama işini kolayca yapabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK