Ana sayfa Araç Ankara Araç Muayene Randevusu

Ankara Araç Muayene Randevusu

0
PAYLAŞ

Aracınızın muayenesini zamanında yaptırabilmeniz için araç muayene randevusu almanız gerekir. Bu uygulama sayesinde araç muayenesi yatırmak isteyen kişiler araç muayene istasyonlarında uzun saat beklemekten kurtuluyorlar. Kısacası araç muayene randevusu zaman açısından insanlara büyük kolaylıklar sağlıyor. Araç muayene randevusu sayesinde insanlar uzun sıralar beklemekten kurtuluyor, araç muayenesi yapılan yerlerde sıralardan kaynaklı kargaşa oluşması engelleniyor.

Araç muayene randevusu, aracınızın muayenesini yaptırmak için belli tarih ve saate alınan kayıtladır. Aracınıza araç muayenesi yaptırmanız çok önemlidir. Çünkü araç muayenesi yaptırdığınız zaman aracınızın değeri de artar. Aracınızın muayenesini yaptırdığınız zaman ikinci el olarak satarken daha fazla fiyata satabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra araç muayenesi yaptırmanız güvenliğiniz açsından çok önemlidir. Aracınızın muayenesini yaptırmanız trafikte iken aracınızda sorun olmasını engeller bu sayede hem kendi can güvenliğinizi hem de trafikteki diğer araçların can güvenliğini sağlamış olursunuz.

Araç muayenesi yaptırmak zorunlu hale gelmiştir. Aracınızın muayenesini her yıl veya iki yılda bir mutlaka yaptırmak zorundasınız. Ara muayenelerin süreleri genellikle aracınızın modeline göre değişiklik gösterir. Yasalarda da araç muayenesi zorunlu kılındığı için aracınızın muayenesini geciktirdiğiniz takdirde hakkınızda cezai işlem uygulanacaktır. Araç muayenenizi yaptırmadığınız takdirde size kesilecek ceza gecikme cezası olarak yansıyacaktır ve araç muayenenizi yaptırmak isteseniz bile bu cezayı ödemeden önce aracınızın muayenesini yaptıramazsınız. Bu yüzden araç muayenenizin gününü takip ederek ceza yazılmadan önce araç muayene randevusu almanız size büyük oranda kar sağlayacaktır.

 

Ülkemizde araç muayenesi yaptırmak istediğiniz zaman bu muayenelerden sorumlu tek kuruluş Tüvtürk’tür. Aracınızı muayene ettirebileceğiniz Tüvtürk noktaları ülkemizin her ilinde kolay erişilebilir noktalarda bulunmaktadır. Hatta çoğu büyük şehirde özellikle İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden birden fazla Tüvtürk noktası ile karşılaşabiliriz. İstanbul’da toplam 15, Ankara’da ise toplam 7 tane Tüvturk işletmesi bulunur. Ankara’da bulunan Tüvtürk muayene noktaları; Beypazarı, Akyurt, İstanbul Yolu Eryaman, Gölbaşı, Polatlı, İvedik ve Şereflikoçhisar şeklindedir. Bazı durumlarda Ankara’da gezici Tüvtürk muayene istasyonlarına da rastlayabilirsiniz.

Ankara’Da Araç Muayenesi Yaptırmak İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Ankara daraç muayenesi yaptırmak isteyen kişiler nasıl araç muayenesi randevusu alacaklarını merak ediyorlar. Özellikle ilk defa araç sahibi olan kişiler ve araç muayenesi gelen kişiler araç muayenesini nasıl yaptıracakları konusunda detaylı bilgiye sahip değiller. Ankara’da yaşayan kişiler araç muayenesi yaptırmak için telefon ile randevu alabilirler. Araç muayenesi için telefon ile randevu almak isteyen kişiler azar günleri ve resmi tatiller haricinde sabah 08.00 ile akşam 20.00 arasında telefon ile arayarak randevu alabilirler. Araç muayenesi için randevu almadan önce yanınızda aracınıza ait plaka bilgisi, ruhsat belge seri numarası gibi bilgileri bulundurmanız gerekir. Bu bilgilere sahipseniz Ankara araç muayene randevu tarihini almak için  Tüvtürk’e ait araç muayene randevu numarası olan 0850 222 88 88 numarasını arayarak sizin için uygun olan bir tarih ve saate randevunuzu alabilirsiniz.

Ankara’da araç muayene randevusu almak istiyorsanız telefon dışında internet üzerinden de randevunuzu alabilirsiniz. Tüvtürk’ün resmi internet sitesinden randevu işleminizi yine hızlı bir şekilde istediğiniz tarih ve zamana alabilirsiniz. Randevunuzu almadan önce yukarıda telefonla randevu alırken gerekli olan plaka bilgisi, ruhsat seri numarası gibi bilgileri yine bilmeniz gerekir. Bu bilgilere sahipseniz kolay bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz.

Tüvtürk araç muayene istasyonlarında randevu almak oldukça basit bir işlemdir. Gördüğünüz gibi hem telefonla hem de internet üzerinden kolaylıkla randevu alınabiliyor. Ayrıca Ankara’da araç muayenesi yaptırırken bir ücret ödemenize gerek yok.

Randevu alma işlemini yapmak için yazımızın sonunda verilen linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aşağıda verilen resimden faydalanarak Ankara ilindeki Tüvtürk muayene istasyonuna nasıl ulaşacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Ankara Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK