Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Ankara ASKİ Su Fatura Sorgulama

Ankara ASKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde internet kullanımı oldukça büyük bir kitleye yayıldı. İnternet çok geniş alanları kapsamaya başladı. İnternetin bu kadar çok yayılmasının en önemli sebebi teknolojik gelişmelerdir. Teknolojinin gelişmesiyle yeni bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar çok fazla yaygınlaştı. Bu teknolojik aletlerin yaygınlaşmasına paralel olarak internet de yaygınlaştı.

İnternetin yaygınlaşması beraberinde birçok olayı da getirdi. Bu olaylardan en önemlisi rekabettir. Rekabetin artması demek kurumların ve kuruluşların kendini gösterme çabasının da artması demektir. Kurumlar bu rekabet ortamında hizmet verdikleri kişilere yönelmeyi ve onları memnun etmeyi hedeflediler. Bu nedenle de kendilerini geliştirme yoluna gittiler.

Bu gelişme de internetin sağladığı faydalardan yararlanarak olmaktadır. Kurumlar interneti kullanmaya başlayarak kullanıcılara buradan da hizmet vermeyi hedeflediler. Ancak günümüzde yalnızca internet üzerinden hizmet vermek yetmektedir. Çünkü internet üzerinden hizmet veren çok fazla kurum bulunmaktadır. Bu sebeple de internet üzerinden en kaliteli ve pratik hizmet verilmelidir.

 

İnternet kullanımının amacı zaten işleri pratik olarak halledebilmektir. Vatandaşlarını düşünen belediyeler de internete geçmeye başladılar. Vatandaşlarına çok daha iyi hizmet vermek isteyen belediyeler, vatandaşlarında memnuniyet ve güven uyandırmak adına su faturalarının sorgulanmasına resmi internet siteleri üzerinden olanak tanıdılar.

Resmi internet sitesi olan ve internet ortamında oldukça aktif olan Ankara Belediyesi’ne bağlı Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, Ankara ilinde yaşayan vatandaşlara maksimum hizmet vermek istiyor. Bu il de yaşayan vatandaşlar Ankara ASKİ su fatura sorgulama sistemi ile su faturalarına dair tüm merak ettiklerini hızlı bir şekilde öğrenebilir.

Ankara ASKİ Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ankara’da yaşayan vatandaşlar su fatura sorgulama işlemlerini ASKİ’nin resmi internet sitesinden yapmak zorundadır. Bu siteye erişim için yazının sonunda bulunana linke tıklamak yeterli olacaktır. Açılan sayfadan fatura sorgulama seçeneği seçilmelidir. Bu aşamada vatandaşlardan bazı bilgiler girilmesi istenecektir. Abone no ve sayaç no bilgisi istenilen kutucuklara girilmelidir. Bu bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra güvenlik kodu da girilmelidir. Son olarak da sorgula butonuna basılmalıdır.

Bu sayede açılan sayfa üzerinden su fatura sorgulamaları ve borç ödemeleri kredi kartı ile kolayca yapılabilecektir.

Ankara ASKİ Su Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK