Ana sayfa Sınavlar AÖF Borç Sorgulama

AÖF Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

AÖF açılımı ile Açık Öğretim Fakültesi olarak okunan bu üniversite Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim veren bir fakültedir.

Açık Öğretim Fakültesi, bulundukları illerdeki üniversitelerin bünyesinde eğitimi alamayan farklı şehirlerde de değişik sebeplerden bu eğitimi alamayan kişilerin uzaktan eğitim yolu ile eğitim hayatlarını devam ettirebildikleri bir üniversite eğitim sistemidir. AÖF yani Anadolu Üniversitesi’nin her ilde bürosu bulunmakla birlikte öğrencilere her çeşit destek sağlanmaktadır. Bu üniversitenin bünyesinde ilgili derslerin ders kitapları fakülte yönetimi tarafından ücretsiz olarak öğrencilere bu bürolar yardımıyla verilmektedir. Bu fakülteye ait olan öğrenciler veya yeni kayıt yaptıracak olan öğrenciler eğitimin karşılığı olarak gerekli harç paralarından sorumlu tutulmaktadır. Harç yatırma işlemleri her dönem başında tekrarlanır ve her dönem öğrenciler bu ödemeden sorumlu tutulurlar. Eğer harç yatırma işlemini yapmadı iseniz o zaman sistemde ön kayıt ve kayıt gibi sayfalara erişim sağlayamazsınız. Para yatırmayanlar öğrenci kayıt yaptırma ve kayıt yenileme işlemlerini yapamazlar.

AÖF borç sorgulama işleminin yanı sıra sınav tarihleri ve ders kayıtları gibi birçok yapılacak olan işlemler hakkında ildeki bürolardan bilgi alınabilir. Fakat bu işlemler günlük yaşantımızda yer vermek adına yorucu ve stresli işlemler olarak görülmektedir. Bu yüzden teknolojinin nimetlerinden bu alanda yararlanılmış ve Anadolu Üniversitesi’ne ait olan resmi internet web sitesi oluşturulmuştur. Bu tür işlemlerin genellemesi ile ilgili işlemler bu resmi sayfadan kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

 

AÖF Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖF borç sorgulama işlemleri üniversiteye ait resmi internet web sitesi üzerinden yapılan işlemler arasındadır. Bu yazımızın içeriğinde AÖF borç sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bir çok bilgileri sizlere vereceğiz.

AÖF borç sorgulama işlemlerini yapabilmek için yazımızın devam kısmında yönlendirme linki vardır. Yönlendirme linkini kullanarak resimde görünen üniversite resmi web sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. İşaretli kısımdan Açık Öğretim Fakültesi işlemlerinin hepsini yapabileceğiniz sayfaya tıklayarak işleminize başlayınız.

Yönlendirildiğiniz sayfa aşağıdaki resimde gösterilmiş olduğu gibi öğrenci adına giriş yapılabilecek bir sayfadır. Gerekli butonu tıklayarak oturum açma sayfasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Oturum açtıktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada sizden TC kimlik numaranız veya e-posta adresinizi kullandıktan sonra belirlediğiniz şifre yardımı ile öğrenci bilgi sisteminde oturum açmanız istenmektedir. Adınıza ait olan bu sistemde sınav tarihleri, harç borçları, sınav sonuçları gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer bir şifreniz yok ise ilgili AÖF bürolarına gidip  veya kayıt esnasında şifre alarak internet hesabınızı kolayca alabilirsiniz.

AÖF Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK