Ana sayfa Sınavlar AÖF Kayıt Yenileme

AÖF Kayıt Yenileme

0
PAYLAŞ

Lise eğitim öğretim hayatını bitirmiş olan öğrenciler üniversite okumak istediklerinde belli sınavlara girmek zorundadır. Bu sınavlardan aldıkları puanlar ile tercih yapmaları gerekir ve bu sınavları kazandıklarında istedikleri üniversiteye gitmeye bu öğrenciler hak kazanırlar. Örgün eğitiminin yanında bir de uzaktan eğitim denilen ve bu kapsamda öğretim veren üniversiteler vardır. Bu üniversiteler açıköğretim üniversiteleri olarak adlandırılır ve Türkiye’de bulunan üç üniversitenin bünyesinde Açıköğretim Fakültesi vardır. Bu üniversiteler Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi bünyesinde bulunan Açıköğretim Fakülteleri olarak bilinir. Bu üniversitelerden en fazla tercih edilen üniversite ise Anadolu Üniversitesidir.

Bu yazımızın içeriğinde Anadolu Üniversite bahar dönemi ders kayıtları yenileme işlemlerini sizler için anlatacağız. Bahar döneminde ders kaydı yenileme işlemleri Anadolu üniversitesi resmi internet web adresi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Anadolu üniversitesine ait bürolardan da yapılabilen bu işlemlerin nasıl yapacağını yazımızın devam kısmında görebilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

 

AÖF kayıt yenileme işlemini yapabilmek için yazımızın son kısmında sizler için vermiş olduğumuz kurum linkini tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden hızlı bir şekilde online işlem yapacak olduğunuz sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu internet sayfası üzerinden yapmanız gereken işlemlerin başında e-posta adresini doğru bir şekilde sisteme girmek veya 11 haneli olan T.C. kimlik numaranızı yazmak olmalıdır. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra, ardından Açıköğretim Fakültesi sistemi üzerinde kayıtlı olan sisteme şifrenizi eksiksiz olarak giriniz. Eğer şifrenizi hatırlamıyor, bilmiyor veya değiştirmek istiyorsanız o halde tek kullanımlık bir şifre ile girişinizi yapabilmek istiyorsanız aşağıda bulunan sekmelere tıklayarak tek girişli şifre kullanabilirsiniz. Son işlem olarak “oturum aç” butonunu tıklayınız ve sisteme girişinizi yapınız. Bu sistem üzerinden kolay bir şekilde AÖF kayıt yenileme işleminizi yapabilir ve bu sistem sayesinde bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sisteme düzgün bir şekilde girişinizi yaptıktan sonra AÖF kayıt yenileme işleminizi eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK