Ana sayfa Sınavlar AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama

AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Anadolu Üniversitesi bünyesinin örgün eğitim dışında vermiş olduğu uzaktan eğitim hizmeti birçok vatandaşımız tarafından beğenilerek uyguladığı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Örgün eğitim için vakit bulamamış veya farklı nedenlerle üniversite okuyamamış olan kişiler, örgün eğitim ile eş zamanlı bir şekilde isterse birinci üniversitesini ister ise ikinci üniversitesini okumak isteyen veya kişisel sebeplerden dolayı örgün eğitimi tercih edemeyen, en az orta öğretim yani lise mezunu olan her yaşta kişinin kullanabileceği bir eğitim sistemdir. AÖF günümüzde bulunan 34 eğitim programı ile sadece Türkiye sınırları içinde kalmayarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında ve 6 Batı Avrupa ülkesinde de ikamet eden Türk vatandaşlarına uzaktan eğitim sisteminden faydalanma imkânı sağlamaktadır. AÖF Türkiye’de yüksek öğrenim ihtiyacını karşılayabilmek için lisans programları ile kalmayarak lisans tamamlama, ön lisans, lisans öğrenimini uzaktan eğitim modellemesi ile sürdürmek isteyen kişilere de hizmet vermektedir. Bunların yanında bu uzaktan eğitim modelinin sahip olmuş olduğu teknik alt yapı bu sistemin kullanıcılarının takdirini kazanmıştır. İnternet sitesinden ve cep telefonu uygulaması ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile AÖF öğrencileri internet üzerinden sistemi kullanarak derslerini Açık Öğretim Fakültesi’nin resmi internet web sayfası aracılığı ile takip edebilirler, sınav programlarına, paylaşılmış olan ders materyallerine, sınav yer ve saat bilgilerine, sınav sonuçlarına, kayıt yenileme ve buna ek olarak harç ödeme gibi bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirler.

AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

AÖF sınav sonuçlarınızın sorgulamasını yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemlerine başlayabilmek için ilk önce AÖF resmi internet web sitesini ziyaret ederek aşağıda bulunan akademik takvim yazısının üzerine bir kez tıklayarak bulunduğunuz ülkenin akademik takvimini seçerek işleminize başlayınız.

 

Bu sistem üzerinden akademik takvim konusuna tıkladıktan sonra o yıla ait olan kayıt, internetten başvuru, ekle/sil tarihlerine, kayıt yenileme, sınav tarihlerine ve sınav merkezi değiştirme için son tarihleri de bu bilgiler ile birlikte öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki resimde bulunan ve sizler için kolaylık olsun diye verilmiş olan ve kırmızı renkle belirtilen alandan sınav tarihlerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sınav tarihlerini öğrendikten sonra, yaptığınız AÖF sınav sonuçları sorgulama işleminin yanı sıra sınav sonuçlarına erişebilmek için AÖF öğrenci giriş alanına tıklamanız gereklidir.

Ülkemizde bulunan programları veya yurtdışı programları seçeneklerinden ilgili olan bölümleri seçin ve aşağıda bulunan alanları doldurarak öğrenci girişinizi yapabilirsiniz.

Size ait olan kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra açılan web sayfası sınav sonuçları kısmı üzerinden sınav sonuçlarınızı kolay bir şekilde görebilir ve böylelikle AÖF sınav sonuçlarınızı sorgulama işleminizi kolay bir şekilde bitirmiş olursunuz.

AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK