Ana sayfa Sınavlar AÖF Sınav Soruları

AÖF Sınav Soruları

0
PAYLAŞ

AÖF yani Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bünyesine yeni kayıt yaptıran veya kaydını yenileten öğrenciler Güz ve Bahar dönemlerinde her dönem 1 tane olmak üzere ara sınav ve 1 tane olmak üzere dönem sonu sınavı olurlar. Bu sınavlar ile öğrenciler yılda 4 tane sınava girmiş olurlar.

Açık Öğretim Fakültesi sistemi üzerinden bu sınavların hepsine girmek için herhangi bir derse girmek gibi öğrencilerin bir zorunluluğu yoktur. Yani örgün okumaya benzemeyen bu sistemle öğrenciler evlerinde ders çalışarak sadece sınavlara girme sistemi ile belirlenmiş dallarda istedikleri üniversiteleri seçerek bir üniversite okuyabilir. Bu sistemde üniversite okuma işlemleri her yaşta yapılabilmektedir.  Bu nedenle sınavlara girerek, geçer bir not almak öğrencileri okudukları bölümünden mezun etmeye yetmektedir. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınav soruları ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sorularının cevapları bölümünün sayesinde öğrenciler girmiş oldukları sınavların soru ve cevaplarına kolay bir şekilde ulaşabilirler.

Daha önceki zaman dilimlerinde sınav sonuçlarını öğrenebilmek için internet adreslerine girme zorunluluğu Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından konulmuştu. Fakat günümüzde elektronik posta yöntemi ile bu gibi işlemler çok fazla kolay bir halde öğrenilir hale gelmiştir. Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde eğitim alan öğrenciler sınav sonuçlarını da artık Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine ait internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Yeni uygulamada ise sistem biraz daha genişletilerek sınav sonuçları okulun uyguladığı bir sistem içinde öğrencilerin e-posta adreslerine iletilir hale gelmiştir.

 

AÖF Sınav Sorularına Nereden Ulaşılır?

Eğer Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınav sorularına ve cevaplarına ulaşmak istiyorsanız size bu yazının aşağı kısmında vereceğimiz link sayesinde tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden “Oturum Açmak İçin Tıklayınız” seçeneğine tıklayarak işleminize başlayınız. Eğer sisteme kayıtlı değil iseniz sisteme giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Şifrenizi unuttu iseniz “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak veya “Tek Kullanımlık Kod ile oturum açmak istiyorum” seçeneğine tıklayarak, tek kullanımlık bir şifre- kod edinmeniz gerekir. Kod edinmek isteyenler için de “Kod edinme isteğinde bulunun” seçeneğine tıklayarak kod isteyebilirsiniz. Kod edinmeniz için size açılacak olan sayfa üzerinde bulunan gerekli yerlere bilgilerinizi düzgün ve eksiksiz olarak yazdıktan sonra tek kullanımlık kodunuzu ekran üzerinde yazmış olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak alabilirsiniz.

Eğer Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sisteminde öğrenci kaydınız bulunuyorsa sizden istenen sistemde kayıtlı T.C. kimlik numaranız veya E-Posta adresiniz bölümünü doldurduktan sonra sisteme kayıtlı olan şifrenizi yazarak “Oturum Aç” seçeneğine tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekir. Daha sonra işleminizi yaptığınız esnada ilgili girişleri doğru bir şekilde seçerek bitirebilirsiniz.

AÖF Sınav Soruları Giriş Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK