Ana sayfa Sınavlar AÖF Sınav Yerleri

AÖF Sınav Yerleri

0
PAYLAŞ

Açık öğretim bünyesindeki bir okula kayıtlı olan öğrenciler güz döneminde yapılacak olan sınavlara kayıt olan öğrenciler AÖF internet sitesinde belirtilen tarihlerde girmeye hak kazanacaklardır. Birçok öğrencinin merakla beklemekte olduğu sınav yerleri bilgileri ise, geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi tarafından tüm öğrencilerin erişime açıldı.

Bu yazımızın içeriğinde ise sizler için AÖF sınav yerlerinizi nasıl öğrenebilirsiniz sorusu hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Yazımızın devam kısmında sizler için verecek olduğumuz bu bilgileri takip ederek sizler de sınav yeri bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

AÖF Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilir?

 

AÖF sınav yerleri bilginizi öğrenmek için ilk öncelikle yazımızın son kısmında bulunan ve sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı linkini tıklayarak işleminize başlayınız.

Açılan AÖF yani Anadolu Üniversitesi sitesi üzerinden ilk önce ‘Açıköğretim’ butonunu tıklamanız gerekir.

Bu işlemin ardından değişecek olan ekran üzerinde ‘Öğrenci Girişi’ butonunu tıklamanız gerekecektir.

Bu işlemi bitirdikten hemen sonra, sizlerden istenilen T.C kimlik numaranızı veya E-Posta adresinizi eksiksiz olarak sisteme girmeniz gerekmektedir. T.C kimlik numaranızı ve E-Posta adresinizi eksiksiz olarak girdikten sonra ise, kendinize ait şifrenizi sisteme girmeniz gerekir. Fakat şifrenizi unutmanız veya diğer şifre ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için yine bu sayfa üzerinden gerekli olan bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak sisteme girmeniz ile birlikte oluşturabilirsiniz.

Bu bilgi girişlerini bitirdikten sonra ise, sisteme giriş yapmış olarak gerekli olan bilgilerinizi tekrar girmeniz dahilinde sınav yerinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sistem üzerinden sınava girmek için bulundurulması mecburi olan ‘Sınav Giriş Belgesi’ni de alabilir ve yazıcıdan çıkartabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptığınız bu işlemlerden sonra ise, Anadolu Üniversitesi AÖF bürolarına gidip de yine sınav yerinizi öğrenebilirsiniz ve sınav giriş belgenizi de bu şekilde alabilirsiniz.

Sınava girmeniz gereken binayı, sınavdan bir müddet önce ziyaret etmenizde de sizin için fayda vardır. Bu bilgilere ek bir bilgi olarak sınav saatine 1 saat varken, sınav yerinizde bulunmanız da önemlidir.

AÖF Sınav Yerleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK