Ana sayfa Sınavlar Aöl Sınav Sonuçları Sorgulama

Aöl Sınav Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Açık öğretim lisesi kısaltılmış ismi ile AÖL sınavının sonuçları sorgulama işlemini nasıl yapacağınız hakkında yazımızın devam kısmında sizlere detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. AÖL sınavının sonuçları sorgulama işlemini güvenli adımlarla takip ederek sınav sonuçlarınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sınav hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler;

  • Bu okula devam zorunluluğu yoktur. Bu sınavın geçerliliği için sınavlara girilmesi yeterlidir.
  • Mezun olabilmek isteyenler için 8 dönem okuyarak, 192 kredi veya 192 krediden daha fazla bir krediye sahip olmak gerekmektedir.
  • YGS sınavına girebilmeye bu sınava girdikten sonra hak kazanırsınız. Fakat YGS sınavı için belirlenmiş olan kredi miktarınızın yeterli olması veya daha fazla olması gerekmektedir.
  • Her sene 3 defa sınav yapılır. Bu sınavlardan 3. diğer sınavlardan farklı olarak bu sınava sadece belirtilen doğum tarihinden sonra doğmuş olanlar girebilmektedir. Diğer öğrenciler için ise diğer 2 sınava girmek yeterli olur.
  • Sınavlarda 4 cevap şıkkı bulunur. Bu sorularda yapılan yanlışlar doğru olan cevapları götürmemektedir. Yanlış yapılan soruların doğru soruları götürmemesi sayesinde soru kaybı olmamaktadır.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

AÖL, açık öğretim lisesi sınav sonuçları sorgulama işlemi yapabilmek için ilk önce yazımızın devam kısmında sizlere vermiş olduğumuz bağlantı linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan web sayfası üzerinden sizin yapmanız gereken işlem öğrenci girişini sayfadaki bulunan güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre yazarak yapmanız gerekir.

Bu girişi tam olarak yaptıktan sonra açılacak olan web sayfanın sağ tarafında öğrenci menüsünde bu sınavın sonuçları açıklandığı zaman sayfaya gelen “Sınav Sonuçları” seçeneğine tıkladığınızda sınav sonuçlarınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bağlantıyı tıkladıktan sonra AÖL sınav sonuç çizelgenizi görebilir, buna ek olarak Açık Öğretim Lisesi hakkında bilgiler de edinebilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak yapılan işlemler sayesinde günlük yaşantınızdan zaman kazanmış olursunuz.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK