Ana sayfa Sınavlar AÖL Sınav Soruları Sorgulama

AÖL Sınav Soruları Sorgulama

0
PAYLAŞ

AÖL, açık öğretim lisesi sınav soruları sorgulamak için ve sorgulama işlemini nasıl yapacağınız hakkında, bu işlemi nasıl ve nereden yapabileceğinizi yazımızın devam kısmından öğrenebilirsiniz.

Kimler Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yaptırabilir?

  • İlköğretimden ve ortaöğretimden mezun olanlar
  • Yurtdışında eğitim görmüş ve Milli Eğitim Bakanlığı okullarından denklik belgesi olanlar
  • Genel Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar, Fen Liseleri ve Spor Liseleri, Öğretmen Liseleri, Astsubay Hazırlama Okulları, Mesleki Okullar ve buna benzer bir çok okulda eğitim görmüş olup herhangi bir sebep ile bu okullardan ayrılanlar
  • Açık öğretim okullarına kayıtlı olduğu halde devamsız görünenler
  • Mesleki açık öğretim okullarında yine devamsız görünenler

Açık öğretim lisesi kısaca AÖL, günümüzde her yıl toplam olarak 3 sınav gerçekleştirmektedir. Bu sınavlar içinde üçüncü olana bir tek belirlenen tarihten sonra doğmuş olanlar katılabilmektedir. Diğer sınavlara katılmak sınıf geçmek için yeterlidir. Sınavlarda yanlışların doğruyu götürme olasılığı bulunmamaktadır. Cevap şıkları 4 seçenekli olarak öğrencilerin karşılarına çıkmaktadır. Açık öğretim lisesinde toplam olarak 8 dönem doldurursanız 192 krediyi tamamlayarak mezun olabilirsiniz. Mezun olmadan önce mutlaka sınavlara girmeniz gerekmektedir. YGS bünyesinde sınava girebilmek için belirlenmiş olan kredi miktarı ve üzeri bir kredi almış olduğunuzda puanınız yeterli olmaktadır.

 

AÖL Sınav Soruları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖL sınav sorularını sorgulama işlemini gerçekleştirmek için yazımızın son kısmında bulunan size vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Daha sonra da açılan sayfa üzerinde sizden istenilen öğrenci girişlerinde bulunan güvenlik kodunu, öğrenci numarasını ve şifre bölümünü eksiksiz ve düzgün bir şekilde doldurarak daha sonra “Giriş İçin Tıklayınız” seçeneğini tıklayarak bu sistem üzerinden AÖL sınav soruları sorgula işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

2015 ve Öncesi AÖL Sınav Soruları Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

AÖL Sınav Soruları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK