Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları APPLE Garanti Sorgulama

APPLE Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde kullanılan teknolojik cihazların hayatımızın her alanında olduğu artık tartışılmaz bir gerçek. Yüksek fiyatlar ödeyerek satın almış olduğumuz ve yanımızdan eksik etmediğimiz telefonlar, tabletler ve daha bir çok çeşit elektronik aletler sayesinde artık hayatımız eskisinden çok daha renkli. Bu kadar günlük yaşantımıza renk katan bu cihazların yokluğu insanlar için zor durumlara sebep olabiliyor. Bu neden ile cihazların kullanımlarına mümkün olduğunca dikkat etmemiz mecburi duruma geliyor. Dikkatsizlik anında ortaya çıkabilecek olan hasarlar için insanlar genellikle üretici firmaların sağlamış olduğu garantilere güvenmektedirler. Bu nedenle cihaz garantileri çok büyük önem taşımaktadır. Yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun, eğer cihazınızın garantisi varsa sizi büyük miktarlar ödemekten kurtarabilir. Dikkat edilmesi gereken bir konu da, telefonunuzun, tabletinizin veya bilgisayarınızın garanti kapsamında olmasıdır. Apple firması dünya üzerinde en fazla tercih edilen elektronik cihaz markalarından birisidir. Apple garanti sorgulama üzerine kendi sitesi bünyesinde bir sistem ile çalışmaktadır. Bu yazımızın içeriğinde Apple garanti sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizin bilgilerini vereceğiz.

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak bilmeniz gereken önemli bir konu da IMEI numarasının bu işlem için mutlaka gerekli olduğudur. Bu IMEI numarası her cihaz için özel olarak atanmış bir seri numarasıdır ve Apple garanti sorgulama işlemleri yapılırken kullanılmaktadır. Genellikle yeni model üretilmiş olan cihazların arka yüzeyinde bulunmaktadır. Eğer IMEI numarasını bilmiyorsanız o zaman Apple garanti belgesi sorgulama işlemi yapabilmek için, kullanmış olduğunuz cihazınız bir iPhone ise bu cihazın arama bölümünden *#06# karakterlerini arka arkaya tuşlayarak veya diğer bütün cihazlar için genel ayarlar menüsü üzerinden Ayarlar> Genel> Hakkında> IMEI işlemini oluşturarak IMEI numaranıza kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Bir başka yapılacak yöntem ise eğer bağlanabiliyorsa cihazınızı bilgisayara bağlayarak, iTunes uygulamasından IMEI numarasını bulabilirsiniz.

 

Eğer sorgulama işlemine başlamak istiyorsanız ve IMEI numaranızı biliyor iseniz Apple garanti sorgulama işlemlerini yapmak için aşağıda görmüş olduğunuz linke tıklamalısınız. Açılan web sayfasında “Donanımınızın seri numarasını girin” yazılı olan kısmın altındaki kutucuğa IMEI numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Hemen bu işlemi yaptığınız alanın altında ise “Lütfen kodu girin” yazılı olan kutucuğa sayfada gördüğünüz güvenlik kodunu eksiksiz bir şekilde yazmalısınız. Devam butonuna bastığınız vakit Apple garanti belgesi sorgulama işleminizi yapmış ve cihazınızla ilgili olan birçok bilgiye Türkçe dilinde erişim ulaşmış olursunuz.

 

Bu sistem üzerinden garanti sürenizin devam edip etmediği ve cihazınız garanti kapsamında ise garantinizin ne zaman biteceği ve bu cihazın satın alındığı tarih bilgileri ikinci elden ürün aldığınızda bilmediğiniz veya satın aldıktan sonra hatırlamadığınız bilgiler sizlere sunulmaktadır

Apple Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK