Ana sayfa Araç Araç Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde artık teknolojiden yararlanarak bilgisayarlarınızın ya da internete bağlanabileceğiniz her türlü cihazlarınızın başında çok fazla zaman harcamadan işlemlerinizi rahat bir şekilde kolayca gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktayız. Pek çok kurumun internet üzerinden vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacı ile online olarak hizmet vermeye başlaması ile birlikte daha internet üzerinden online hizmet vermeye geçmemiş olan kurumlar da çok yakın bir süre içerisinde talepler doğrusunda hizmet vermeye başlayacaktır. Gelir İdaresi Başkanlığı da bu şekilde internet üzerinden kullanıcılarına hizmet veren kurumlar arasında yer almaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı ise vatandaşlara online hizmet sağlayabilmek için internet vergi dairesi açmıştır.

Araç borç sorgulama işleminizi bu sistem ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem aynı zamanda kişilere zamandan tasarruf da sağlamaktadır.  Ayrıca ödeme seçeneklerinin yanı sıra borç sorgulama işleminizin sonrasında ise mevcut bir borcunuz var ise kredi kartı ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi olan internet vergi dairesini kullanarak artık araç borç sorgulama işleminizi anında kısa bir süre içerisinde gerçekleştirip var olabilecek borçlarınızın artmasına karşı anında tedbir alabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için sistem tarafından istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde sistem tarafından istenildiği gibi girilmesi gerekmektedir. Bu bilgileri belirtilen alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde yazarak işlemlerinizi başarılı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında araç borcu sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Araç borç sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için öncelikle ilk işlem olarak yazımızın son kısmında paylaşmakta olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Verilen bağlantı linkine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan internet vergi dairesi araç borcu sorgulama sayfasında sizden plaka numaranızı girmeniz istenecektir. İşleminize devam etmek için borcunu sorgulamak istediğiniz araca ait plaka numarasını yazınız. Devamında ise özel plaka ise evet seçeneğini, değil ise hayır seçeneğini işaretleyiniz. Sonrasında ise T.C. kimlik numaranızı veya vergi numaranızı sistem tarafından belirtilmekte olan gerekli alanlara yazınız. Ardından da sizden tescil tarihi istenecektir. Tescil tarihi, 2. el araçlar için noterde aracı satın alırken üzerinize aldığınız tarih ya da ruhsatta bulunan tarih olarak bilinmektedir. Yeni araçlarda ise tescil tarihi aracın trafiğe çıkış tarihidir. Sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtilen alanlara yazdığınızdan kesin bir şekilde emin olduktan sonra Tamam butonuna tıklayarak araç borç sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde kolayca tamamlamış olacaksınız. Araç borç sorgulama işlemi ile borcunuzun bulunup bulunmadığını öğrenebilir aynı zamanda eğer mevcut bir borcunuz var ise kredi kartınız ile bu borcunuza ait ödeme işleminizi kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK