Ana sayfa Araç Araç Çekme Belgesi Ne Demek ?

Araç Çekme Belgesi Ne Demek ?

0
PAYLAŞ

Trafikte seyir halinde giderken başımıza istenmeyen bir şekilde ağır kazalar meydana gelebilmektedir. Bu tarz kazalar sonucunda aracımız artık kullanılamaz bir hale gelebilmektedir. Bu durumların dışında başka durumlarda da aracımız trafikte bulunmaması gerektiği için trafikten men edilebilmektedir.

Başımıza gelen ağır kazalar sonucunda ya da aracımızın trafikte bulunmaması gibi durumlar ile karşılaşabilmekteyiz. Yaşadığımız bir kaza sonucunda aracımız kullanılmaz bir hale gelmiş ise, araç trafikten çekilmesi gerekmektedir. Aracın trafikten çekilebilmesi için araç üzerinde hiçbir kanuni sorumluluk olmaması gerekir.

Problemli olan araçların trafikten çekilebilmesi için plakasının trafik tecil bürosuna ulaşmasıyla birlikte aracınız trafikten çekilmiş sayılmaktadır. Bu olayların sonucundan araç çekme belgesi oluşmaktadır. Araç çekme belgesini 3 farklı durumda alabilmektesinizdir. Aracın yaşından dolayı ya da yaşadığı kazadan dolayı hurdaya çıkarılması için, kişi tarafından isteğe bağlı şekilde trafikten çekilmesi için ve aracın çalınması gibi durumlarda araç çekme belgesi istenmektedir. Araç çekmesi belgesi için bazı evrakları bulundurmanız gerekmektedir. Araç tescil belgesi, aracın tescil ettirilmesi için gereken müracaat forumu, dilekçe, Taşıtlar vergi dairesinden alınan aracın üzerine herhangi bir borç olmadığını gösteren belge, nüfus kağıdı, ehliyetin aslı ya da noterden tasdikli örneği, araç ticari ise taşıtlar vergi dairesinden borcu yoktur belgesi ve plaka ile araç çekme belgesini alabilmektesiniz. Bu evrakları toparladığınız takdirde araç çekme belgesini alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK