Ana sayfa Araç Araç Değeri Sorgulama

Araç Değeri Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnsanoğlunun gezmek, yeni yerler görmek ya da sadece günlük yaşamlarından hakkı olan bir yerden bir yere ulaşımın kolayca sağlanması için otomobiller büyük bir avantaj sağlar. Kişiler böylece başkalarına bağımlı olmadan kendi istedikleri zamanlarda istedikleri yere gidebilme özgürlüğüne kavuşmaktadırlar.

Bu nedenle de hemen herkesin hayalidir bir aracının olması ve ulaşım konusunda bağımsızlaşabilmek. İlk fırsatta az ya da çok bir miktar yatırımını araç alımı konusunda değerlendirmeyi bu nedenle seçer. Bu özgürlük demektir.

Kişi kendi birikimleri doğrultusunda bir araç sahibi olduğunda, yeni almış olduğu araca alışma süreci içinde ufak tefek bazı kazalar yapabilmektedir. Bu tür durumlarda belki borçlanarak aldığı aracının taksidi bile bitmeden başka masraflar çıkar.

 

İşte tam da bu noktada kasko devreye girer. Belirli şartlara bağlı olarak, kaza sonucu oluşan hasarları karşılamak üzere hazırlanan sigortaya kasko denilmektedir. Kasko bedeli aracın fiyatı üzerinden belirlenir. Aracın uğradığı zararın güvencesidir kasko sigortası.

Aracın değeri ne kadar yüksek ise o kadar yüksek fiyat ile sigortalanır. Doğal olan budur. Dolayısı ile her araç için kasko bedebli farklı olarak belirlenir. Marka, model ve kazalılık durumu kasko bedelini belirleyen en önemli faktörlerdir.

Yatırımların değerlendirildiği araçların sigortası da bu nedenle önemlidir. Verilen sigorta bedeli teklifi üzerinden yaklaşık olarak araç bedeli belirlenebilir. İnternet üzerinden kolayca yapılabilecek işlemlerden biri olan araç değeri sorgulama işlemi ile satın almak istenilen aracın yaklaşık değeri kolayca öğrenilebilir.

Araç Değeri Sorgulama

Günümüzde araç değerinin bu kadar önemli olması üzerine özellikle sigorta şirketleri başta olmak üzere, bazı otomotiv firmaları da araç değeri sorgulama için özel web siteleri hazırlamaktadır. İnternet üzerinden kısa bir arama ile bulunabilecek bu sitelerde baz alınan elbette aracın markası, modeli, türü ve kaç kilometre yol yapmış olduğu… Bu bilgiler yazıldığında sistemlerde otomatik olarak, seçilen aracın kasko bedeli listelenmektedir.

Aşağıda verilen linke tıklanıldığında bu konuda en sağlıklı sonuçların alınabileceği bir siteden sorgulama da yapılabilmektedir. Bu sitede öncelikle aracın model yılı ve arkasından da markası seçilmelidir. Son olarak ise aracın tipi yazılmalıdır. Böylece ekranda aracın kasko değeri listelenir.

Araç Değeri Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK