Ana sayfa Araç Araç Durum Sorgulama

Araç Durum Sorgulama

0
PAYLAŞ

Nüfusun artışı ile beraber artık toplu taşıma araçları konforlu şekilde ulaşım çeşidi olmaktan gittikçe uzaklaşıyor. Bu durum insanları da birer araç sahibi olmaya itmiş olan en büyük nedenlerden bir tanesidir. Ülkenin kişi başına düşmüş olan yıllık milli gelir ve ekonomi durumu da gösteriyor ki ortalama olarak bireyin sıfır araç satın alması oldukça düşük bir ihtimalde kalıyor. Kişiler de ikinci el araçlara yönelmek zorunda kalabilmektedir. Ancak ikinci el araç alımları konusunda kurnaz satıcılar tarafından dolandırılma ihtimali her anlamda yürürlükte olduğundan bir tedirginlik ile fiyat araştırmasına girişmektedir. Bazı zamanlarda kurnaz satıcılar kazalı ya da hasar görmüş arabaları ya da kilometresini indirilerek muayenesini düşürdükleri araçları, parça değişimi gerçekleştirilmiş ve ruhsata eklenmemiş farklı cezaları satın almak isteyen kişilerden gizleyerek belki aracı ederinin çok daha fazlasına satmaya çalışır. Alıcıların eğer inceleme ve inceleme sırasında hasarı ya da parça değişimini anlayacak kadar araç bilgisi yer aldığı durumlarda bu kısmı dolandırıcılık yöntemi işlemiyorken, bilgi sahibi olmayan insanlara oldukça yüksek fiyatlara araç satarak onların güvenliklerini tehlikeye atarak maddi olarak ya da manevi zarara uğratmaktan çekince duymamaktadırlar. Ancak gelişmiş teknoloji ile getirilen yenilikler içerisinde yer alan araç durum sorgulama işlemleri ile satın almak istenilen aracın sadece satıcının bilgisine yer kalmadan farklı sorgulama alanları ile sorgulama gerçekleştirerek birçok konuda kesin bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede satın almak istediğiniz aracın gerçek durumundan tutun da hasar veya poliçe bilgilerine kadar kolayca ulaşabilirsiniz.

Araç Durum Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç durum sorgulamaları denildiği zaman aklınıza pek çok konuda sorgulayıp öğrenme isteği gelebilir. Yeni tasarlanmış olan sistemler ile hemen hemen her konu içerisinde artık sorgulama işlemi yapabilmektesiniz. Bunların en önemli ya da en fazla sorgulamaya tabii tutulanları ilk olarak hasar sorgulama, kaza kaydı sorgulama işlemleri, poliçe sorgulama işlemleri, değişen parça sorgulama işlemleri, kilometre sorgulama işlemleri, araç detay bilgisi sorgulama işlemleri, tutanak ve mağdur bilgisi sorgulama işlemleri ile beraber daha birçoğu bu bölümde yer almaktadır. Tüm bu sorgulama uygulamaları neredeyse yerinizden kalkmadan bir tıkla kolayca halledilecek kadar basit bir hale indirgenmektedir. Bu sorgulama uygulamalarını cep telefonlarınızdan kısa mesaj atarak veya ilgili yer alan online internet sitelerinden dilediğiniz sorgulama uygulamasını yaparak da kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama uygulamalarının en güzel uygulaması yer alan ve en iyi hizmet veren kuruluşlardan ilki Tramer’dir. Tramer pek çok sorgulama işlemi ve araç konusunda yapılacak olan sigorta işlemlerinden hızlı ve etkili bilgi edinebileceğiniz bir sistemdir. Tramer üzerinden 5664 den araç durum sorgulama uygulamaları için aşağıdaki linkimize tıklayarak sizde siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ve alacağınız bu hizmet karşılığı ödenecek olan tutar ise çok düşük bir miktar olarak 7 TL ile ücretlendirilmektedir.

Tramer Üzerinden Araç Durum Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

 

Araç durum sorgulama uygulaması konusunda bir diğer sistem ise E-Devlet kapısıdır. E-Devlet sistemi üzerinden de sorgulama işlemlerinizi anında yapabilirsiniz. Bunun için PTT şubeleri içerisinde 2 TL karşılığında bir şifre satın alımı gerçekleştirerek online adresten bu şifre ile giriş yapılır. Ardından arama kısmına ‘araç sorgulama’ araçların durumu ile ilgili bilgi alabileceğiniz sorgulamalar içerisinde yönlendirileceksiniz. E-Devlet sistemi aracılığı ile sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olmaktadır. Bu tür uygulamaları kullanarak araç durum sorgulama konusunda tüm sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

E-Devlet Üzerinden Araç Durum Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK