Ana sayfa Araç Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

0
PAYLAŞ

İkinci el oto alımı ucuz olması bakımından araç sahibi olmak isteyen kişilerin tercih ettikleri yollardan biridir. İkinci el otolar birtakım riskleri doğuracağından bu konuda dikkatli olmakta yarar vardır. Aracın hasarlı olmaması ikinci el otolarda aranan özelliklerdendir. Aracın önceki hasar geçmişi de önemli ayrıntılar içinde yer almaktadır. Tüm bu soruların yanıtını bulmak ve araç hakkında detaylı bilgi edinmek için hasarın hasar durumu ile ilgili bilgiler edinmek için araç hasar kaydı sorgulama işlemi yaptırmamız gerekir. İkinci el otolar için bu sorgulama işlemi oldukça önemli ve gereklidir.

Araç hasar sorgulama işlemleri için üç çeşit yol seçebilirsiniz. Bunlar: Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi online sorgulama sistemi, E- Devlet Sistemi ile sorgulama sistemi ve SMS ile yapılan sorgulama sistemidir. E- devlet sistemiyle size ait olan şifre ile giriş yaparak ve aracın plaka numarasını girerek sorgulama yapabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden şifresiz giriş yapabilirsiniz. SMS yoluyla sorgulama için Turkcell, Avea ve Vodafone operatörlerinden 5664 numaralı servise mesaj yoluyla 4 TL karşılığında sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

SBM Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi adı altında SBM sorgulama işlemi için bu sistemden giriş yapmak için altta yer alan linke tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada araç plaka numarası ve TC kimlik bilgileri doğru bir şekilde doldurulduktan sonra ara butonuna basmanız gerekecektir. Bunun dışında kırmızı yıldızla gösterilen basamaklar yoluyla da sorgulama yapabilirsiniz.

Araç Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E- Devlet İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vatandaşların hızlı ve kolay bir şekilde hizmet alabilmesi için devlet bu konuda online aracılığı ile sorgulama hizmeti vererek vatandaşlara yardımcı olmaktadır. E- Devlet sistemi de bunlardan biridir. E- Devlet şifrenizi PTT yoluyla edindikten sonra bu sisteme girebilirsiniz. 2TL karşılığında edineceğiniz E- Devlet şifresini size en yakın olan PTT kurumundan kolay bir şekilde edinebilirsiniz. Bu şifre size pek çok alanda bilgi edinmeniz için kolaylık sağlayacaktır. E- Devlet şifresi olmayanlar bu yolla şifrelerini edinebilirler. Burada E- Devlet şifrenizi ve TC kimlik bilgilerinizi yazarak sorgulama işlemleri başlatabilirsiniz. Yazının sonunda yer alan linke tıklayarak bu sisteme hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Kimliğinizi doğruladıktan sonra güvenlik sayfasına geçmelisiniz. Bu şekilde araç hasar sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Aracılığı İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK