Ana sayfa Araç Araç Hasar Sorgulama

Araç Hasar Sorgulama

0
PAYLAŞ

Kişilerin ikinci el araç alacağı ya da ikinci el araç satacağı işlemler sırasında mutlaka karşılaşmış olduğu pek çok sorun yer almaktadır. Eskiden insanların alacakları ya da satacakları araç hakkındaki bilgilere resmi olarak erişim sağlaması kolay bir işlem değildi ve baya zahmetli bir şekilde zaman alarak gerçekleşmekteydi. Ancak teknolojinin günden güne hızlı bir şekilde gelişme sağlaması ile birlikte artık pek çok alanda olduğu gibi araçlar konusunda da çok fazla online işlemler mevcut olmaktadır. Araç hasar sorgulama işlemi de kişilerin tercih etmiş olduğu sorgulama yapılacak araç konusunda detaylı ve en güvenilir bilgiye sahip olunabilmesi için iyi bir sistem olması ile birlikte sunulan hizmet sayesinde dakikalar içerisinde kısa bir sürede sorgulama işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Bu işlemin yapılmasındaki amaç ise alacak ya da satacak olduğunuz ikinci el araçların hasar kayıtlarını önceden görüntüleyebilme olanağınızın olması özelliğidir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemini kullanarak seçtiğiniz aracı alıp almayacağınız konusunda ve aracın geçmişi hakkında daha net ve daha detaylı bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Araç hasar sorgulama işlemi hem alıcının hem de satıcının mağdur olmaması için mutlaka yapması gereken ve kolaylıkla dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilecek olan kullanışlı ve basit bir işlem olarak bilinmektedir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda ilgili bilgilerin detaylarına kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Araç Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç hasar sorgulama işleminizi iki farklı sistem üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İlk sistemde işleminizi 3 farklı şekilde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İşleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz için ilk işlem olarak aşağıda yer almakta olan bağlantı linke tıklayınız. Verilen bağlantı linkine tıkladıktan sonra ise açılan sayfada ilk bölümde plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile araç hasar kaydı sorgulamanızı yapmak istiyorsanız; araç plakasını, sigortalı T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu site üzerinde belirtilen alana girmeniz istenmektedir. Eğer plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile araç hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız; araç plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodunu ilgili kutucuklara yazmanız istenir. Son işlem olarak ise plaka ve sürücü T.C. kimlik no ile araç hasar kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız; araç plakasını, sürücünün T.C. kimlik numarasını ve sayfada bulunan güvenlik kodunu yazmanız istenmektedir. Sorgulama için tercihinize göre seçim yapıp Ara butonuna tıklamanız işleminizin başarılı bir şekilde kolayca tamamlanması için yeterli olacaktır.

 

SMS İle Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için ikinci bir seçenek olarak kısa mesaj hizmeti ile bilgi edinme işlemidir. SMS sisteminden yararlanabilmeniz için GSM operatörlerinden 5664’e telefonunuzun mesaj bölümünden kısa mesaj atarak hasar sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 5664 numarası üzerinden yapacağınız sorgulama hizmeti ücretli bir hizmet olması ile birlikte tüm GSM operatörler için hizmet dahilindeki ücretler aşağıda verdiğimiz gibidir.

Hasar 7.00 TL
Araç Detay 7.00 TL
Parça Detay 7.00 TL
Tutanak 7.00 TL
Trafik 7.00 TL
Kasko 7.00 TL
Mağdur 7.00 TL

BİR CEVAP BIRAK