Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları Araç HGS Sorgulama

Araç HGS Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafikte seyir sırsında iken bazı değişik koşullarda karşılaşma ihtimalimiz oldukça yüksek olmaktadır. Bu ihtimallerden bir tanesine örnek verecek olursak HGS adı verilen hızlı geçiş sistemidir. Genel olarak otoyol ve köprü geçişleri sırasında kullanılmakta olan bu sistem üzerinde gişelerden kartlı veya paralı geçişe son verilmektedir. Artık HGS çipleri ile beraber gişelerde uzun kuyruklar oluşmadan akış sağlanmaktadır. HGS geçiş kartlarını PTT kurumunun herhangi bir şubesi üzerinden 5 TL karşılığında kolaylıkla alabilirsiniz. Bu kartı edindikten hemen sonra onunla ilgili pek çok işlemi internetten halledebilirsiniz. Bunun nedeni artık birçok işlem kolay bir şekilde bu yolla gerçekleştirilir. İnternet bu çağda en kolay şekilde ulaştığımız araçtır ve bunu kullanmakta işimize yarayacaktır. Bizlerde bu yazımız içerisinde sizlere araç HGS sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Özellikle araçların ön camına yapıştırılan HGS kartları ile beraber köprü ve otobanlara giriş çıkışlarda pratiklik sağlanır. Bu yüzden trafik aksaklığı ortadan kalmakta ve insanların trafikte harcamış oldukları zaman kısalmaktadır. Sadece bununla da kalmamakla ve sorgulama işleminin internet üzerinden yapılıyor olması da ekstra bir avantajı ortaya çıkarmaktadır.

Araç HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 

Araç üzerinde HGS sorgulama yapılması için ilk olarak uygulanması gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz linke giriş yapmanızdır. Bunun nedeni bu link ile işlem yapacak olduğunuz sayfaya anında ulaşacaksınız. Hemen ardından açılacak olan yeni sayfada ilk olarak ekranda sağ üst köşede bulunan ‘geçiş ihlali sorgula’ ibaresinin üzerine gidilmelidir. Arkasından yönlendirilen olduğunuz sayfada araç plaka numaranızı doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Daha sonra harflerden yer alan güvenlik kodunu doğru olarak belirtilen kısma yazarak ‘ sorgula’ yazısının üzerine tıklayarak sorgulama faaliyetlerlerinizi sonlandırabilirsiniz.

Araç HGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK