Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Araç Kasko Değerleri 2017

Araç Kasko Değerleri 2017

0
PAYLAŞ

Kaza hasarlarından kaynaklı hasar bedellerinin kasko tarafından ödenmesi için öncesinde aracınızın kasko sigortası yapılması gerekir. Kasko sigortası yapıldıktan sonra motorlu taşıt kasko değer listesinden yararlanarak sorgulama işlemleri yapabilir ve aracınızın kasko değerini öğrenebilirsiniz. GİB internet sitesinden kasko değer listesi 2017 olarak sorgulama işlemi yaparak veya aşağıdaki excel dosyalarını indirerek 2017 kasko değer fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kaza, yanma, çarpma gibi aracınızın başına hasarlı durumlar geldiğinde size ödenmesi gereken tazminatın tam olarak belirlenmesi için sigorta kurumlarının güncel kasko değerler listesinden yararlanmanız gerekir. Buna göre kasko değerleri öğrenilerek gerekli işlemler yapılır.

TSRB tarafından 2017 yılı motorlu taşıtlar değer listesi her yıl güncel olarak belirlenir ve yayınlanır. Araçların kasko değerlerinin belirlenmesinde; aracın markası, modeli, üretim yılı gibi durumlar etki eder.

 

Araçlar için fiyat biçilen kasko değerleri yukarıda belirttiğimiz özelliklere göre değişkenlik gösterir.  Bu değerler listesi genel olarak 15 yıla kadar uzanan araçlara göre esas alınmıştır. Üretim yılı daha uzun olan araçlar için belirlenen kasko değeri ise sigortalayan kişi ile birlikte sigorta kurumunun anlaşmasıyla belirlenen ücret dahilinde olmaktadır.

Araç kasko değerleri ikinci el oto alımlarında iki taraf arasında referans olarak gösterilir. Satın almak istediği aracın değerini öğrenmek isteyen kişiler buradan aracın değeri hakkında bilgiye sahip olabilirler.

Araç Kasko Değeri Nasıl Öğrenilir?

Araç kasko değerlerini kolay ve pratik yoldan öğrenmek için GİB tarafından oluşturulan internet sayfasından yararlanabilirsiniz. 15 yaş ve altı tüm araçların kasko değer listesi bu sayfada yayınlanmaktadır.

Araçların kasko değerlerini kolayca öğrenmek için aşağıda sizin için verdiğimiz excel dosyalarına tıklayabilirsiniz. Buradan bilgisayarınıza indirerek kolay bir şekilde güncellenen kasko değer listesine ulaşabilirsiniz. Karşınıza araç listesi tablo dosyası çıkacaktır. Buraya tıklamanız gerekecektir. Microsoft Office Excel programınız yüklü olunca kolay bir şekilde bu listeye erişebilirsiniz. Aracınızın kasko değerini bu yolla kolay ve kısa yoldan öğrenebilirsiniz.

Araç Kasko Değerleri 2017 (0-15 Yaş Arası) Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Araç Kasko Değerleri 2017 (16 yaş ve üzeri) Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK