Ana sayfa Araç Araç Kaza Kaydı Sorgulama

Araç Kaza Kaydı Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç kaza kaydı sorgulama işlemlerinde, araç alım – satımlarında dikkat edilmesi gerekebilen en önemli konuların başında gelmektedir. Oto galerilerinden alınan sıfır araçlar içerisinde hali hazırda araçla ilgili gerekli bilgiler yer almaktadır. O araçlarda kaza kaydı aramak anlamsız olmaktadır. Fakat 2. el araç alım satımı gerçekleştiren galeriler yahut araç pazarları araç kaza kaydı sorgulama uygulamasının en gerekli olduğu bölümlerin başında gelmektedir. Araç kaza kaydı sorgulama işlemleri temel olarak aracı satın alacak kişiye araçla ilgili belki satıcının söylemekten kaçınıldığı yahut bilgi vermek istemediği konular içerisinde yardımcı olur. Ne yazık ki araç satıcıları mallarından kar etmek yahut alıcının fark edilmeyeceği düşündüğünden satış işlemlerinde dürüst davranmıyor. Satın alacağınız araçların öncesinde herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını, aracın görülmeyen bir hasar probleminin yer alıp almadığı yahut öncesinden hasar kaynaklı parça değişimleri gibi alıcıların bilmesi gereken konular içerisinde sağlıklı bilgi almasını sağlamak adına araç kaza kaydı sorgulaması çok faydalı bir uygulama yer almaktadır. Bu sayede satın almayı düşündüğünüz araçların kaza durumu hakkında ipuçları elde etmiş olabilirsiniz. Fakat bu bilgileri kaza kaydı içerisinde geçmiş yahut trafik tutanaklarına geçmiş ise birkaç tane basit ve kolay sorgulama işlemi ile hızlıca bilgileri kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Şayet kaza kaydı tutanaklara geçmemiş durumda ise satıcının sözlerine güvenmekten başka çareniz kalmıyor. Peki, satın almak istediğimiz araç ile ilgili en kesin bilgileri tamamlamak için araç kaza kaydı sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

SMS İle Araç Kaza Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç kaza kaydı sorgulama uygulaması için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu da alıcılar için umut verici bir durumdur ki çok daha kesin bilgiler edinerek, doğru tercihler yapmaktadır.

 

Seçeneklerden bir tanesi, en basit olanlardan biri olarak bulunan SMS ile araç kaza kaydı sorgulama işlemidir.

Telefonunuzun kısa mesaj kısmına satın almak istediğiniz aracın plakasını yazarak, operatör fark etmeksizin (Turk Telekom, Turkcell , Vodafone, Bimcell) ‘5664’ hasar sorgulama hattı numaralarını mesaj alıcısı bölümüne giriş yaparak mesaj gönderebilirsiniz. Kısa süre içinde araç ile ilgili olarak bilgilendirme alabileceksiniz. Hatta aracın plakası değişme durumuna dahi hasar kayıtları SMS olarak size gönderilecektir.

Eğer araç ile ilgili şüphelere sahip olmanız durumunda ve daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz yine SMS yoluyla bunu elde edebilirsiniz. ‘Detaylı hizmet’ ismi ile alabileceğiniz bu hizmeti de aşağıdaki resimden direktif edilmiş olduğu şekilde yaptığınız takdirde bu hizmetten kolayca faydalanabilirsiniz. Araç plakasını giriş yapmadan önce ‘detay’ kelimesini ekleyerek tekrar mesaj gönderdiğiniz takdirde istediğiniz bilgilere kolayca ulaşacaksınız.

Bu detaylı rapor konusunda araç kaç kez el değiştirmiş, araçların sahiplik süresini, plaka değişiminin olup olmadığı ya da kasko durumu ile ilgili bilgileri kolayca alabilirsiniz. Bunun yanında tüm operatörler SMS aracılığıyla vermiş oldukları bu hizmeti 5 TL ile karşılığında vermektedir.

SMS İle Araç Kaza Kaydı Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SBM’den Araç Kaza Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diğer seçeneklerinden bir tanesi online olarak internet üzerinden hizmet vermektedir. Bu internet adresi üzerinden faydalanarak aracın herhangi bir kazaya girip girmediğini ve üzerine bir kaza tespit tutanağı olup olmadığını kolayca sorgulayabiliriz. Aşağıda verilen internet adresinden kaza tespit tutanağı sorgulama linkine tıkladıktan hemen sonra bulunan 3 seçenekten bir tanesi ile araç kaza kaydı sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemler;

Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama

Araç hasar kaydı sorgulama uygulaması için ilk olarak online internet sitesine giriş yapılır. Açılmış olan sitede plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile beraber hasar kaydını sorgulama uygulamasını yapmak için aracın plakası, sigortalı T.C. kimlik numarası ile beraber güvenlik kodu da doğrulanmaktadır.

Online İnternet Sitesinden Araç Kaza Kaydı Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama

Sigortalı vergi kimlik numarası ile beraber plaka aracılığıyla araç hasar kaydı sorgulama işlemi gerçekleştirmek için aracın plakası, sigortalı olarak bulunan vergi kimlik numarası girilir ve güvenlik kodu da doğrulanır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Kaza Kaydı Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK