Ana sayfa Araç Araç Kaza Sorgulama

Araç Kaza Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde araç sorgulama ile araç satın almak en doğru seçenektir. ÖTV ve KDV’nin yüksek oranlarda olması, 2. el araç piyasasını hareketlendirmektedir. Ancak beraberinde bazı riskler de taşır. Kazalı bir aracı alıp, rahat ve konforlu seyahatler yapamak gibi sonuçlar yaratabilecek bu durumun önüne geçilmesi gerekmektedir.

Bu da ancak Tramer sorgulamaları ile mümkün olabilmektedir. Bu sorgulama ile alınacak olan aracın tüm poliçe bilgilerine ulaşmak kolay ve rahattır. Aynı şekilde satılık aracın daha önce parça değişimli ya da ağır hasarlı kaza geçirip geçirmediği bilgilerine de kolaylıkla ulaşılabilir.

Nasıl Yapılır?

 

Kısaca Tramer olarak bilinen Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kanalı ile sadece plaka bilgisi ile herhangi bir araç kaza sorgulama işlemi basitçe yapılabilmektedir. Bunun için sadece arada hiç boşluk bırakılmadan plaka bütün olarak yazılarak tüm cep telefonu şebekelerinde 5664’e mesaj çekmelidir.

Şebeke içinde tramer kayıtlarına dayanarak elde edilen kaza bilgileri, 7 TL karşılığında mesajın gönderildiği telefona iletilecektir.

Online Araç Kaza Sorgulama

İnternet üzerinden bu işlem yapılmak istenirse farklı web sitelerinden olabileceği gibi aşağıda verilen linki tıklayarak da bu tür bilgilere ulaşılabilir.

Burada yapılması gereken sadece kaç adet sorgulama yapılacağının belirlenmesidir. Bu sayı belirtildikten sonra, ilgili ücret kullanıcıya bildirilecek ve ücret kabul edildiği takdirde araçların detay bilgilerine ulaşma şansı kazanılacaktır. İstendiği takdirde sisteme üye olarak da bu tür çalışmaları sayısız defa yapmak mümkündür.

Araç Kaza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK