Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Araç Muayene Borç Sorgulama

Araç Muayene Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç muayene işlemleri yasal zorunluluk olarak trafiğe çıkmadan önce yapılması gereken işlemlerden biridir. Bu açıdan bu konu sıkça duyulmaktadır. Bu zorunluluk sürücülerini araçların ve yayaların yararına olan bir uygulamadır. Bu bakımdan bütün araçlar için muayene ve bakım zorunlu hale getirilmiştir. Çok sık yaşanan trafik kazalarından dolayı bu işlemlerin yasal olma zorunluluğu daha da artmaktadır. Kişi ve toplum yararı için bu zorunluluk gereklidir. Böylece olası kazalar için öncesinde önlem alınmak istenmiştir. Eskiden bu muayene işlemleri oto sanayi galerinde yapılmaktaydı. Bu da bazen hileli yöntemlerle olmaktaydı. Bu bakımdan devlet bu işe el koydu ve bu işle ilgilenen tek kurum Tüvtürk olmaktadır. Bu dan böyle araçlar bakım ve muayene işlemleri için sanayiye değil bu kuruma gelerek araçlarının bakım ve muayenelerini yaptırmak zorundadırlar. Araç ve bakım muayene işlemleri öncesinde yoğun muayene sırasına takılmamak için randevu almanız gerekir. Böylece aracınızı muayene ettirirken çok uzun süre beklemek durumunda kalmazsınız.

Araç bakım ve muayene işlemleri aracın sınıf ve derecesine göre belirli periyodik zaman aralıklarında yapılmaktadır. Bu tarihleri geçirmeden araçlarınızın bakım ve muayenelerini yaptırmak durumundasınız. Aksi durumda devlet tarafından ceza yaptırımlarınla karşılaşırsınız. Araç bakım ve muayene sürelerini geçirdiğiniz zaman bunu sık yapıyorsanız bu gecikmeden dolayı fiyat farkı uygulanır ve bakım ve muayene için daha çok para ödemek durumunda kalırsınız. Bu da normal ödemeniz gereken tutardan daha çok para ödemek anlamına gelmektedir. Bazen de ödenmeyen borçlar birikir ve sürücü öncesinde uyarı alır. Bu uyarı önemsenmediğinde araca devlet tarafından el konulur. Bu bakımdan ne kadar borcunuz olduğu ve borcunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için araç muayene borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Araç Muayene Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Araç muayene borç sorgulama işlemleri için kolay bir yöntem olan online sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için Tüvtürk online internet resmi sitesine girerek araç muayene borç sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için alttaki linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada aracın cinsini, muayeneye gideceği tarihi, son muayene geçerlilik tarihi gibi boşlukları doldurarak sorgula butonuna basın. Araç muayene borcunuz hakkında detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Tüvtürk Araç Muayene Ücretlerinizi Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK