Ana sayfa Araç Araç Muayene İletişim

Araç Muayene İletişim

0
PAYLAŞ

Araç muayene işlemleri son dönemlerde trafik düzenlemeleri sonucunda tüm taşıt sahiplerine zorunlu olan bir uygulamadır. Artık motorlu tüm araçlar yaşı ile sınıfı göz önünde bir araya getirilerek belirlenmiş olan zamanlarda periyodik araç muayenesi yaptırması zorunlu yer almaktadır. Araç muayenesi yaptırmamış olan araç sahiplerine belirlenmiş cezalar verilir. Ve bu cezalar araç sahipleri verilmiş olan cezayı ödemediği takdirde faiz de uygulanarak yükselmektedir. Geçmiş yazılarımız içerisinde araç muayene gecikme cezasına dair bilgiler yer almaktadır. Dilerseniz Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Periyodik araç muayenesi gerçekleştirmek günümüzde biraz stresli olabilir. Bunun nedeni aracınıza muayene yapıldığında acaba muayene sırasında kalır mı? Veya beklenmedik bir sorun ortaya çıkar mı? Sizde muayene sırasında bu tür düşüncelere kapılabilirsiniz. Bununla beraber aracınızda bir hasar ya da trafik içerisinde herkesin güvenliğini tehlikeye düşürecek bir soruna sahipse aracınız muayeneden kalmaktadır. Bunun gibi bir problem ile karşılaşmak istemiyorsanız ve yeni bir araç muayenesi tekrardan yaptırmak istemiyor iseniz bazı kolay yöntemler ile beraber aracınızın durumunu gözden geçirebilir ve tekrar muayeneye gerek kalmadan araç muayenesinden kolayca geçebilirsiniz. Araçların kullanım ömrünü düzenli araç muayeneleri olumlu yönde etkileyebilmektedir. Araç muayenesi yapılırken araçların;

  1. Araçta saptanacak olan farklı bir ses, titreme gibi sorunlar var ise bu sorun kontrol edilir ve düzeltilmeye çalışılır.
  2. Aydınlatma, elektronik devre elemanları, far ya da sinyallerinin düzgün bir durumda çalışıp çalışmadığını kontrol edilmesi gerekir. Aracın elektronik kısmında bir sorun tespit edilmesi durumunda bu sorun halledilir.
  3. Daha sonra ise aracın kaputu açılarak motor ve şanzıman çevresinde dışarıya yağ atımı olup olmadığını kontrol edilmelidir. Eğer araç üzerinde bu tür bir problem var ise yönetmeliğe göre yağ veya diğer sıvıları sızdırmış olan araçlar araç muayenesinden geçememektedir. Bu durumda bu sorun halledilene kadar araç kullanılmamaktadır.
  4. Frenler kontrol edilmesi gerekir. Buna ek olarak el freni ile beraber ayak freni de muayene sırasında kontrolü yapılır.
  5. Aracın tutan iskelet üzerinde yani şasi demirleri üzerinde paslanma ya da yıpranma oluşmuş ise bunun tamiratı da yapılması gerekir.
  6. Ön ve arka koltuklarda emniyet kemerleri kontrol edilmelidir.
  7. Aracın far ayarını kontrol edilir ve ritmik bir problem var ise tekrar ayarlanır.

Bunun yanında isteğe bağlı egzoz emisyonu da ölçülür.

 

Tüm araç muayenelerinde ve daha fazla bilgi için Tüvtürk müşteri hizmetleri ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. Peki, araç muayene iletişim bilgilerine nereden ulaşabilirsiniz.

Araç Muayene İletişim Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

Araç muayenesi yaptırmadan hemen önce araç muayene randevusu almanız son derece önemli bir konusunda. Aksi durumlarda dilediğiniz zaman araç muayenesi için Tüvtürk muayene istasyonların gittiğiniz zaman sizde kapıdan geri dönebilirsiniz. Bu amaçla isterseniz Tüvtürk’ün online internet sitesi üzerinde dilerseniz de Tüvtürk müşteri hizmetleri numarasından ulaşarak araç muayene randevusu siz de alabilirsiniz. Bununla beraber araç muayenesi ile ilgili tüm soru, görüş, bilgi alma ve şifre işlemleri için yine Tüvtürk müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak kolayca bilgi alabilirsiniz.

Tüvtürk’ün araç muayene konusunda iletişim numarası 0850 222 88 88‘dir.

Tüvtürk şikayet ve önerileriniz için ise + 90 212 366 99 00 numarayı arayabilirsiniz.

Tüvtürk’ün Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene İletişim Bilgilerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK