Ana sayfa Araç Araç Muayene Randevu Sorgulama

Araç Muayene Randevu Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde araçların trafik içerisine çıkması için zorunlu olarak uygulaması gereken bazı kurallar yer almaktadır. Bu zorunlu koşullardan bir tanesi ise araç muayenesi işlemidir Trafiğin çok daha güvenli olarak akması adına araç muayenesi önemli bir durum olarak yer almaktadır. Yasal olarak zorunluluğu yer alan araç muayene uygulaması TUVTÜRK muayene istasyonlarında sizlerin önceden TUVTÜRK’ten aldığınız randevu saat ve tarihi içerisinde yapılmaktadır. Araç muayene randevu sorgulama uygulaması ile aldığınız randevunun bilgileri TUVTÜRK resmi internet adresi ile internet aracılığı sayesinde kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Online hizmet işlemleri ile sorgulama işleminiz dakikalar içerisinde yapılmaktadır. Araç muayene randevu sorgulama uygulaması ile birlikte araç tipi, hizmet modeli ya da araca ait olan son muayene geçerlilik tarihi, randevu tarihi gibi teknik bilgilere erişmeniz sağlanmaktadır. Bunun yanında sayfa üzerinde bulunan randevu sorgula, güncelle veya iptal etme olanakları ile de hizmet veriliyor. Aynı şekilde E-Devlet sistemi aracılığı ile de E-Devlet şifresi ile girip sorgulama uygulamasını gerçekleştirmeniz mümkün hale gelmektedir. Yazımızın devamında ise siz değerli okurlarımız ile araç muayene randevu konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

Araç Muayene Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Araç muayene işlemleri randevu sorgulama uygulaması için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekir. Ardından gelen sayfa üzerinde sorgulama işleminiz için plaka numaranızı ve sizlerden istenen bilgileri girmeniz gerekir. Sonrasında “Devam” butonuna tıklayarak varsa sahip olduğunuz aracınızın muayene randevusuna ilişkin bilgileri kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Bu adımlar doğrultusunda yapmanız gereken aracınızın muayene randevu sorgulaması ile sizlere sunulan ekran üzerinde randevu güncelleme ya da iptal etme işlemlerini de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Araç Muayene Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi aracılığı ile araç muayene randevusu sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Sorgulama konusunda ilk olarak alt bölümde yer alan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra gelen sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra gelecek olan sayfa üzerinde T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara girmeniz gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine başvurarak 2 TL işlem ücreti ile beraber kolayca temin edebilirsiniz. Sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonu ile giriş yaparak işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Randevu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK