Ana sayfa Araç Araç Muayene Randevu

Araç Muayene Randevu

0
PAYLAŞ

Araç muayene tesisleri sahip olduğunuz araçların niteliklerinin tespit ve kontrolünün yapıldığı, bunun için gerekli cihaz ve personeli yer alan, araç muayenesinin gerçekleştirildiği ve muayene kanallarının olduğu sabit yapıdaki tesislerin genel adıdır.

Araç muayene randevu işlemlerini Tüvtürk’ün hizmete sunmuş olduğu siteden internet adresinden yapabilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır?

 

Araç muayene randevusu alabilmek için aşağıdaki linke tıklamanız gerekir. Önünüze açılmış olan sayfada plaka numarasını ve muayenenin uygulanacağı ili belirtmeniz gerekir. Daha sonra ise devam yazısına tıklayınız. Karşınıza çıkmış olan ekranda bu sefer muayene almak istediğiniz aracın türünü ve hangi hizmet seçeneğini istediğinizi belirtmeniz gerekir. Daha sonra randevu saati ve tarihi de seçerek o tarih içerisinde size uygun olup olmamasına göre muayene istasyonunu belirlemeniz gerekir. Sizler anlattığımız adımları uygulamanız durumunda araç muayenesi randevu işleminizi yapabilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Araç Muayene İptali Nasıl Yapılır?

Araç muayene randevusunu iptal etmek için ise aşağıda anlatacağımız adımları uygulamanız yeterli olmaktadır. E-Devlet sistemi aracılığı ile kolay bir şekilde yapılmaktadır ve araç muayene iptali bölümüne ulaşmak için yapmamız gereken bu yazımızın son bölümünde sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmek olacaktır. Önünüze açılmış olan sayfada ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekir. Daha sonra sayfada ilk olarak sizlerden T.C. kimlik numaranızı gerekli yere eksiksiz ve doğru olarak yazmanız istenecektir.

E-Devlet şifrenizi girmeniz yeterli olmaktadır. Eğer daha önceden aldığınız E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine uğrayarak 2 TL ücret karşılığında şifrenizi kolay bir şekilde edinebilirsiniz. Bunun yanında alacak olduğunuz bu şifreyi E-Devlet aracılığı ile yapacak olduğunuz pek çok işlem için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm bu adımlardan hemen sonra ise ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklayarak kolay bir şekilde sisteme girişinizi kolayca sağlayabilirsiniz. Bu işlemler ile beraber araç muayene randevu bilgilerine ulaşabilecek ve arkasında iptal işlemlerini tamamlayabileceksiniz.

Araç Muayene İptali İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK