Ana sayfa Araç Araç Muayene Sorgulama

Araç Muayene Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç muayene sorgulama işlemi internet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için hizmetinize sunulmuş olan işlemlerden sadece bir tanesidir. Bu sorgulama işlemini gerçekleştirerek aracınızın muayene işlemleri hakkında tüm bilgilere detaylı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Araç muayenesi sorgulama işleminizi isteğinize göre iki ayrı sistem üzerinden gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Bu işlemlerden bir tanesi E-Devlet sistemdir. E-Devlet sisteminin içerisinde bulundurduğu pek çok sorgulama işlemi ile erişim sağlamak istediğiniz tüm gerekli bilgilere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir diğer sorgulama işlemi ise TÜVTÜRK olup araç muayene kontrol işlemlerinizi bu iki sistem üzerinden de kolay bir şekilde güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısmında her iki sorgulama yöntemi ile ayrı ayrı araç muayenesi sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet internet sitesi üzerinden araç muayenesi sorgulama işleminizi sadece E-Devlet internet şifresi ile kolay bir şekilde rahatça gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi sayesinde yapılan işlemlerden bir tanesi olan araç muayenesi sorgulama işleminizi gerçekleştirmeniz için bir E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine giderek başvuru işlemi ile 2 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Şifrenizi PTT şubesinden temin ettikten sonra sizin için yazımızın sonunda paylaşmakta olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Verilen bağlantı linkine tıkladıktan sonra ise Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Bir sonraki açılan sayfada ise sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir. T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi sistem üzerinde belirtilen alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra Sisteme Giriş Yap yazan bölüme tıklayınız.  İşlemlerinizi bu adımları takip ederek başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

TÜVTÜRK Sitesi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç muayenesi sorgulama işleminizi TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda yer almakta olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada sizden plaka numaranız ve muayene numaranızı site üzerinde belirtilen bölümlere girmeniz istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtilen bölüme girdikten sonra Sorgula butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazarak araç muayenesi sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

TÜVTÜRK Sitesi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK