Ana sayfa Araç Araç Muayene Süreleri

Araç Muayene Süreleri

0
PAYLAŞ

Araç sahibi pek çok insan aracını eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde kullanmak istemektedir. Araçlarımızı muayeneye sokmak trafikte oluşabilecek sürpriz problemleri önceden belirlemek ve önleyebilmektedir. Bu konuda araç sahibi her vatandaş aracını muayeneye sokması gerekir. Türkiye’de her şehirde araç muayene istasyonları yer almaktadır. Bu araç muayene istasyonları içerisinde öncelikli olarak internetten randevu alarak daha sonra randevu tarihinizde istasyona giderek aracınızı kolayca muayene ettirebilirsiniz.

Türkiye’de farklı farklı araç çeşitleri yer almaktadır. Araç çeşitlerine göre de araç muayene süreleri değişim göstermektedir. Alt bölümde sizlere araç çeşitlerine göre araç muayene sürelerini yazacağız.

Araç Muayene Süreleri Ne Zamandır?

 

Vatandaşların kullandığı hususi araçları ve römorklarını ilk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmesi gerekir.

Traktörler ise ilk üç yaş ve sonrası her üç yılda bir istasyon içerisinde muayene edilmelidir.

Motor ve üç tekerlekli araçlar ise ilk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmesi gerekir.

Bunların yanında diğer motorlu araçlar ise ilk bir yaş ve sonrası yıl çerisinde bir muayene edilmelidir. (kamyon, taksi, otobüs vb. ticari araçlar bu grubun içerisindedir.)

BİR CEVAP BIRAK