Ana sayfa Araç Araç Muayene

Araç Muayene

0
PAYLAŞ

Araç muayene uygulaması trafikte yer alan motorlu veya motorsuz şekilde bulunan araçların teknik açıdan durumlarının kontrolünün yapılmasıdır. Araçların niteliklerinin tespit durumlarının ve kontrolünün yapıldığı, bu tespit ve kontroller konusunda gereken cihaz ve personelin yer aldığı, taşıt muayenesinin yapıldığı ve muayene kanallarının bulunduğu sabit yapıdaki tesislerin genel adına taşıt muayenesi istasyonu denir. Alt kısımda sizlere taşıt muayene randevu işlemlerinin nasıl yapılacağınız detaylı şekilde anlatacağız.

Araç Muayene Randevu Alma Nasıl Yapılır?

Aracınızı muayeneye götürmeden hemen önce randevu almak sizler için zamandan tasarruf sağlamaktadır. Taşıt muayeneden randevu alma işlemlerini tamamlamak için aşağıda sizlere belirteceğimiz adımları takip ediniz.

 

Karşınıza açılmış olan sayfada aracınıza ait plaka numaranızı girmeniz gerekir.

Sahip olduğunuz kayıtlı olduğu ili seçiniz.

Daha sonra ise devam yazısı bulunan yere tıklayınız.

Devam yazan bölüme tıkladıktan sonra işlemlere doğru yazılacak bilgilerle devam ediniz.

İşlemleri tamamladıktan sonra randevu alma işleminizi bitirmiş olmaktasınız.

Sayfamızın son kısmında verilmiş olan linke tıklayınız.

Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene İptali Nasıl Yapılır?

E-Devlet aracılığı ile yapacağınız bu işlemde ilk olarak E-Devlet şifrenizi almalısınız. E-Devlet şifrenizi 2 TL ücret ile PTT şubelerinden kolayca alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ise alt bölümde yer alan linke tıklayınız. Açılmış olan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Taşıt Muayene İptali İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK