Ana sayfa Araç Araç Otopark Sorgulama

Araç Otopark Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafik sorunu yoğun insan kalabalığından dolayı ortaya çıkan bir durumdur. Büyük şehirlerde bu durum daha üst seviyededir. Trafik sorununa ek olarak otopark alını da başlıca araçla ilgili sorunlardandır. Aracınızı park ederken park izni verilmiş yerlere park etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ceza alabilirsiniz. Böyle durumlarda aracınıza el konulur. Aracınız oradan alınarak başka alana konulur ve aracınızın yerini öğrenmek size zorlu bir süreç yaşatabilir.

Artık pek çok durumda olduğu gibi bu gibi acil durumlar için de kolay çözümler vardır. Aracınızın hangi otoparkta olduğunu öğrenmek için araç otopark sorgulama sistemini kullanabilirsiniz. Bu konuda otopark sorgulama nasıl olur size yardımcı olmaya çalışacağız.

Araç Otopark Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Trafik sorgulama işlemleri genel olarak Emniyet Genel Müdürlüğü çerçevesinde yapılmaktadır. Bunun için kurumun adı altında resmi internet sitesine de girmeniz yeterli olacaktır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan online olarak hizmet veren siteden giriş yaparak sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.

Araç otopark sorgulama işlemlerini de bu site üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan linke tıklamanız yeterli olacaktır. Linke girdikten sonra kimlik belgelerinizi girmeniz gerekecektir. Sayfada yer alan kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İstenen bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra doğrula butonuna basmanız gerekir.

Sisteme giriş yapınca trafik sorgulamaları ile ilgili bilgiler karşınıza çıkar. Bu bilgiler araç plakasına yazılan ceza, sürücü belgesine yazılan ceza, otoparka çekilen araç sorgulama gibi bilgilerdir. Otopark cezası ile ilgili kısma tıklayarak aracımızın almış olduğu otopark cezasını ve nereye park edildiğini öğrenebiliriz. Bu kısımda aracın plaka numarası istenir. Plaka numarasını yazdıktan sonra sorgula butonuna basarız.  Böylece aracımızın yerini öğrenerek aracımızı oradan almak için gerekli işlemleri yaparız.

Araç Otopark Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK