Ana sayfa Araç Araç Randevusu Alma

Araç Randevusu Alma

0
PAYLAŞ

Araç sahibi olanlar için araçlarının bakım ve muayenesi için randevu alma durumuna araç randevusu alma denir. Trafik sorunu artan nüfusla birlikte ortaya çıkan sorunlardan biridir. En çok kullanılan ve sorun yaşana motorlu araçlar kara taşıtlarıdır. En sık yoğunluk kara yollarında yaşandığı için en çok kazalar ve riskli durumlarda burada olur. Bu tip sorunlar yaşamamak için yada bu sorunlara en aza indirmek için belli zaman aralıklarında araçlarımızın periyodik bakımlarını yaptırmamız gerekir. Trafik açısından güvenli bir ortam sağlamak için araçların bakım ve muayenesi çok önemlidir.

Araçların bakım ve muayenesi zorunlu  bir işlemdir. Aracın durumuna göre muayene sıklığı ve bakım ücreti değişebilir. Araçların trafiğe çıkabilmesi için muayene işlemlerinden başarılı çıkması gerekir. Başarılı olamayan araçların trafiğe çıkışlarına izin verilmeyeceği gibi alım satımlarına da izin verilmemektedir. Bazı dönemlerde muayene günleri bulunur. Bu günlerde yoğunluk çok fazladır. Daha sakin şekilde aracınızı muayene ettirmek istiyorsanız randevu alarak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için online üzerinden randevu alarak belirtilen tarihte aracınızı muayeneye götürebilirsiniz.

Araç Randevusu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Araç muayene işlemleri için TÜVTÜRK yani Türkiye Teknik Denetim Kurumu üzerinden hizmet alabilirsiniz. Bu kurum üzerinden randevu alabilir ve aracınızı muayene ettirebilirsiniz. Bu kurumdan randevu almak için telefonla randevu alabileceğiniz gibi internet üzerinden de randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden nasıl randevu alınır bunu açıklamaya çalışacağız.

Kuruma ait olan resmi internet sitesinden randevu lama işlemi için altta yer alan linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan randevu sayfasından giriş yapabilirsiniz.

Karşınıza çıkan sayfada ilk olarak raca ait olan plaka numarasını yazmalısınız. Muayene olacağınız şehri de yazdıktan sonra devam butonuna tıkmalısınız. Burada sıralanan seçeneklerden uygun olan saat ve tarihi girerek randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Araç Randevusu Almak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK