Ana sayfa Araç Araç Sigorta Hesaplama Nasıl Yapılır

Araç Sigorta Hesaplama Nasıl Yapılır

0
PAYLAŞ

Hayatımızın pek çok yerinde sigorta hizmetleri yer almaktadır. Hayatımızdan evimizden eşyalarımızdan ve araçlarımıza kadar birçok alan içerisinde sigorta işlemleri yapılmaktadır. Bizlerde bu yazımız içerisinde sizler için araç sigorta hesaplama işlemleri hakkında bilgiler veriyoruz. Araç için uygulanacak olan sigortalarda diğer sigortalar gibi yaptırmış olan kişiyi maddi açıdan koruyan hizmetlerdir. Araç sigortası iki çeşide bölünmektedir. Bunlardan bir tanesi kasko sigortası öteki ise trafik sigortası olarak bulunur. Bu iki sigorta arasında farklılıklar yer almaktadır. Kasko sigortası isteğe bağlı şekilde yapılarak aynı zamanda araçta kendi aracınıza gelen zararları tam olarak korumaktadır. Araç sigortası ise zorunlu şekilde yaptırılması gereken ve kaza esnasında tüm mağdurların hakkını koruyan sigorta çeşididir.

Araç sigortası gerçekleştirirken araç sigorta hesaplama uygulamasını yapmanız önerilmektedir. Bunun nedeni bu işlem uygulanarak satın alınacak olan sigorta teminatlarının risklerinizi karşılamasını riske atmıyorsunuz. Bunun yanında pahalı fiyattan alım ya da satım gerçekleştirmemenize katkı sağlar. Araç sigorta hesaplama hizmetleri genel olarak şirketlerin teklif alma sayfasındaki formlarla yapılmaktadır. Bu kısımda önemli olan bu formun doğru ve eksiksiz olarak araç sahibi tarafından doldurulmasıdır. Bunun nedeni teklifler vermiş olduğunuz bilgilere göre sunulmakta ve sizlere en uygun teklifi doğru bilgi girerek alınabilmesidir.

Yanlış bilgi verdiğiniz zaman hem ihtiyacınız olmayan hem de pahalı tekliflerle sizde karşılaşabilirsiniz. Ayrıca araç sigortası hesaplama uygulamaları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu işlemi ne kadar farklı firmalardan ve çeşitli ürünlerle yaparsanız araç sigorta hizmetleri en uygun fiyata yaptırma fırsatı bulabilirsiniz. Bunun anlamı araç sigorta hesaplama işlemleri konusunda sigorta firmalarının kendi sayfalarından yapılmakta ve hemen hemen hepsinde hesaplamanızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat bu firmaların içerisinde aracınıza en uygun sigorta değerlerini Türkiye Sigortalar Birliğinin adresinden kolayca yapabilirsiniz. Buradan almış olduğunuz teklif doğrultusunda farklı firmaları değerlendirebilirsiniz.

 

TBT Adresinden Araç Sigorta Hesaplama Nasıl Yapılır?

TBT’nin resmi adresi üzerinden yapacak olduğunuz hesaplama ekranına ulaşmak için yapmanız gerekenlerden bir tanesi yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra ise karşınıza çıkacak olan ekranda ilk olarak sahip olduğunuz aracın model yılını arkasından aracınızın markası ile beraber son olarak araç tipini seçmiş olduğunuz zaman sigorta değer bedeli ekranda belirmektedir.

TBT Araç Sigorta Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK