Ana sayfa Araç Araç Sorgulama

Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç sorgulamalarınızı internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Hem online hem de SMS yöntemi ile araç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi ile online araç sorgulamalarınızı gerçekleştirmeniz oldukça kolaydır. Araç alım ve satımlarında en çok tercih edilen işlemdir. Araçları kolaylıkla sorgulatıp hasar kaydına, borcuna, rehin olup olmadığına, sigorta bilgilerine, vergisine, kaza bilgilerine ve birçok özelliğe araç sorgulama yöntemiyle bakabilirsiniz.  Araç plaka sorgulamalarınızı da E-devlet ve SMS ile öğrenebilirsiniz. Plaka sorgulama ile araç sahibinin isim ve soyisim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Araç sorgulama sayesinde aracın, rengine, modeline, cinsine ve daha birçok araç ile bilgilere ulaşabilirsiniz. Araç sahibinin iletişim bilgilerine ulaşamazsınız. Bunun için emniyetten bilgi alınması gerekmektedir.

Trafik cezası sorgulama işlemini Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sayfasından öğrenebilirsiniz. Plaka üzerinden araç sorgulama sayesinde trafik cezalarına ulaşabilirsiniz. Siteye girdikten sonra istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

 

Sürücü belgenize gelen cezaları da aynı sayfadan rahatlıkla öğrenebilmektesiniz.  Plaka numaranız ile trafik cezalarını vergi dairesinin resmi sitesine girerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. TC. Kimlik numaranız ya da vergi numarası ve tescil tarihini girip öğrenebilirsiniz.

Haciz kişilerin ödemekle yükümlüğü olduğu borçları ödememesi halinde sahip olduğu mal varlığına el konulması işlemidir. Çok sık karşılaştığımı durumlardan biri de araçların hacizli olmasıdır. Araçların üzerinde haciz olup olmadığını E-devlet sayfasına girerek öğrenebilirsiniz. E-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile girerek rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bir de Gelir İdaresi Başkanlığı resmi sitesine girerek istenilen bilgileri girerek de öğrenebilmektesiniz.

Ceza Sorgulama İşlemini Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

Plaka No ile Ceza Sorgulaması Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İkinci el araç alacak olan kişiler araçların gerçek km merak ederler. Bu bilgilere ulaşmak için TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı veri tabanı sayesinde öğrenilebilmektedir. SMS yöntemi le Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi sayesinde oluşturulan sistemle kullanılmaktadır. Ücretli bir hattır. 5664’e atacağınız SMS ile öğrenebilirsiniz. Hasar geçmişi, tutanak bilgisi sorgulanma, hayat poliçesi vefat bilgilerine, poliçe bilgisi gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Haciz Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Gelir İdaresi Başkanlığı Üzerinden Haciz Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Plakadan Borç Sorgulama İşlemi

Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunun ödenip ödenmediğine bakmak anlamını taşıyan plakadan borç sorguma işlemidir. Yılda iki kere ödenen vergi borcu online olarak öğrenilmektedir. Araç plaka borcu işlemine tıklayarak istenilen bilgileri girdikten sonra borcunuzun olup olmadığı çıkmaktadır. Eğer borcunuz var ise 02.00 ve 22.00 saatleri arasında anlaşmalı kredi kartları ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Plaka Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Araç sorgulama işlemlerinizde ulaştığınız tüm bilgilere hasar kaydı sorgulama ile de ulaşabilmektesiniz. E- devlet şifreniz ile birlikte kolaylıkla ulaşabilirsiniz. SMS yöntemi ile de ulaşmanız mümkündür. Bilgilerinizi girdikten sonra kolaylıkla hasar kaydınızı sorgulayabilirsiniz. Araç sigorta sorgulama işlemlerinizi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden giriş yaparak e-devlet şifreniz ile yapmanız mümkündür.

SMS İle Araç Sorgulama Bilgilerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Hasar Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Araç Vergi Sorgulama

Araç sahipleri vergi borçları olup olmadığını öğrenmek için araç vergi sorgulama işlemi yapmaktadır. Vergilerini ödemeyen sürücüler kanunlar aracılığı ile sürücüler hakkında cezai işlem başlatılmaktadır. Düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı resmi sitesi ile giriş yapıp öğrenip ödeyebilirsiniz. Bu sayfadan Motorlu taşıtlar Vergisi Hesaplama seçeneği sayesinde taşıt verginizi hesaplayabilirsiniz.

Plaka numaranız ile birlikte özel plaka olup olmadığına evet ya da hayır ile cevapladıktan sonra sizden istenen bilgileri girmeniz ile araç vergi sorgulamanıza ulaşabilirsiniz. Vergi borcunuzla ili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer çıkan ekranda vergi borcunuz olduğu yazıyor ise taksitlerin ne kadar olduğunu, hangilerini ödemediğini görebilirsiniz. Anlaşmalı bankaların kredi kartları ile birlikte vergi borcunuzun ödenmesi mümkündür. Anlaşmalı olmayan kredi kartı ile yapmaya çalışacağınız ödemeler gerçekleşmeyecektir. Anlaşmalı olan kredi kartları ile anında site üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Araç Vergi Sorgulamasını Plaka İle İşlemini Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK