Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Araç Trafik Cezası Sorgulama

Araç Trafik Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnsanların can ve mal güvenliklerini korumak adına yaya ve sürücülerin etkileşim içerisinde yer aldığı trafiğin işleyişine düzenlemeler getirilmekte ve bunlar trafik kuralları olarak isimlendirilir. Trafik kuralları kapsamı boyunca trafiğin akışında bulunan tüm birey ve sürücü bu kurallardan sorumlu olmakta ve bu kurallara uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Kurallara uymak istemeyen vatandaşların bu davranışlarında caydırıcılık sağlamak adına birtakım cezai yaptırımlar uygulanır. Bu cezalar ise para cezası, hapis cezası veya sürücü belgesine el koyulma cezası olarak isimlendirilir. Bu yazımız içerisinde da araç trafik cezası sorgulama işlemlerinin hangi noktalardan nasıl yapıldığını bulabileceksiniz.

EGM Üzerinden Araç Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Araç trafik cezalarını herhangi bir kuruma gitmeye gerek kalmadan online sistemler üzerinden sorgulanmaktadır. Bu sistemler üç tane olarak bulunur. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden araç trafik cezası kolay bir şekilde sorgulayabildiğiniz gibi bunun yanında E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapılmaktadır. Ayrıca motorlu taşıt sorgulama uygulamalarını vergi ve ceza sorgulama faaliyetlerinin bir arada yapılabildiği Gelir İdaresi Başkanlığı resmi adresi de trafik cezası sorgulaması adına alternatif bir sistem olarak bulunur.

 

E-Devlet Üzerinden Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

EGM Üzerinden Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurumun resmi adresi üzerinden sağlanan ve trafik sorgulamaları şeklide adlandırılmış bölümden hem aracın plakasına yazılmış olan cezanızı hem de sürücü belgelerinize yazılan cezanızı kolayca sorgulayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz adına yazının sonunda yer alan bağlantı linki eklemiş bulunuyoruz. Bu link yardımı ile yönlendirileceğiniz sayfa alt taraftaki görselde de olduğu gibi kişisel bilgilerinizin sorgulandığı sayfa olmaktadır. Bu sayfada ok işareti ile gösterilmiş olan alanlara adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranız ile birlikte doğum tarihinizi doğru şekilde yazdıktan hemen sonra sorgulama listesini hemen görüntüleyebilirsiniz. Bu liste üzerinden trafik cezası sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz.

GİB Araç Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

BİR CEVAP BIRAK