Ana sayfa Araç Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi

0
PAYLAŞ

Araç trafik sigortası trafiğe çıkmış olan tüm araçların belli kanuni durumlara göre yapılması zorunlu tutulmuş olan bir düzenleme olarak bulunup bu yüzden araçların trafik sigortaları yılda bir defa yapılmaktır. Araç trafik sigortasının hangi süre içerisinde güncelleneceği veya sigorta konusunda pek çok bilgiye araç trafik sigortası sorgulama işlemleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Araç trafik sigortası, araçların türü veya modeline göre değişiklik göstermeden araçların her sene yapmış olduğu bir işlemdir. Araç trafik sigortası hizmeti bir kamyon ile bir hususi araç arasında farklılıklar yer alıp sigorta değişikliğinde aracın türü önem arz etmektedir. İnternet üzerinden hiçbir kuruma gitmenize gerek değişiklik durumunda yapmanıza olanak sağlanan araç trafik sigortası sorgulama uygulaması ile sorgulama gerçekleştirilecek aracın sigortası konusunda detaylı bilgiyi anında edinebilirsiniz. Trafik sigortası ödeme uygulaması ile tek taksitte yapılmaktadır. Fakat kredi kartına sahip olduğunuz zaman bankalar karta göre taksitlendirme seçeneği sunabilmektedir. Sorgulama hizmetini 2 farklı sistem üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi kolayca sorgulama işleminizi yapabileceğiniz E-Devlet sistemi diğeri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir. Yazımızın altında sorgulama işleminizi her iki uygulama aracılığı ile nasıl yapacağınız ile ilgili bilgileri kolayca edinebilirsiniz.

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç trafik sigorta sorgulama uygulaması, sigorta bilgi ve gözetim merkezi aracılığı ile vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Ücretsiz bir sistem olarak yer alıp hiçbir şifreye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Sorgulama uygulamasını gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılmış olan sayfada Plaka ve T.C. kimlik numarası ile sorgu seçeneği konusunda sorgulama yapacağınız sahip olduğunuz aracın plakası ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olmaktadır. Bir sonraki seçenek olarak bulunan plaka ve vergi kimlik numarası ile sorgu yapmak için aracın plakası ile beraber vergi kimlik numaranızı girmeniz istenmektedir. Son seçenek olarak bulunan sigorta bilgileri ile sorgu yapmak adına sizden sigorta şirketi, acente numarası, poliçe numarası ve yenileme numaralarını girmeniz istenmektedir. Bu adımlardan bir tanesini seçip uyguladıktan sonra “ara” butonuna tıklamanız gerekir. Araç trafik sigortası sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

E-Devlet Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi aracılığı ile araç trafik sigorta sorgulama işlemlerinizi sadece E-Devlet şifreniz ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda ilk olarak yazımızın son bölümünde yer alan bağlantı adresine tıklamanız yeterli olmaktadır. Gelen sayfa üzerinden “Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan butona tıklayınız. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa en yakın PTT şubesi üzerinden 2 TL işlem ücreti karşılığında kolayca temin edebilirsiniz. Bu bilgiler ile beraber girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” yazan butona tıklamanız gerekir. Araç trafik sigortası sorgulama hizmeti bu adımları uygulayarak tamamlanmaktadır.

E-Devlet Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK