Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Araç Tramer Sorgulama

Araç Tramer Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç tramer sorgulama uygulaması özellikle araç alış ve satış işlemlerinde uygulanan sorgulama işlemidir. Yeni araba almak isteyenler için aslında işlevi olmayan bir hizmettir. El değiştiren ya da el değiştirecek bir arabayı satın almayı amaçlayanlar için oldukça kullanışlı bir sistem olarak yer almaktadır.

Yapmak istenilen bu sorgulama uygulaması genel olarak arabanın hayatında bir şekilde herhangi bir trafik kazasına karışma durumunu ve araca ait darbe yer alıp almadığını ile ilgili resmi bilgilendirme almaktır. Trafiğe çıkan aracı almak isteyen kişi otomobilin detaylarına erişmesinin en güvenilir yolu olarak araç tramer sorgulama işlemi bulunur. İlgili aracın trafiğe çıktığından bu yana darbe görmüş bir parçası yer almaması halinde bu hali trafik belgelerinde yer alması durumunda bu yolla en sağlıklı detaylara ulaşılmaktadır.

Araç Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Araç tramer sorgulama uygulamasını hem SMS ile hem de online internet adresi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Araç tramer bilgisi kayıtlarını öğrenmemiz adına ülkemizde yetkilendirilmiş kurum SBM yani tam adıyla Sigorta Bilgi be Gözetim Merkezi’dir. Bu sayede tramer sorgulamaları bu kurum vasıtasıyla yalnız SMS olarak alınmaktadır. Tramer SMS sorgulama uygulamasını yazımızda resimli bir biçimde sizlere sunuyoruz.

İlk olarak bir cep telefonu sahibi iseniz kendi telefonunuz üzerinden SMS yazılan kısma sorgulatmak istediğiniz aracın plaka numarasını giriş gerçekleştirerek operatör farkı olmadan bütün operatörlerden 5664 numaralı tramer sorgulama servisine yollayınız. Bu sayede aracın plakası değişse bile, bu araca ait bütün hasar giriş işlemlerini kısa mesaj olarak almanız mümkündür.

Detaylı Tramer Bilgisi Nasıl Alınır?

Araç tramer sorgulama uygulaması yaptığınız araçla ilgili olarak daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız detaylı araç bilgisi alma hizmetini kullanabilirsiniz. Bu konuda SMS hizmeti vasıtasıyla işlem yapılmaktadır. Dediğimiz işlemi yapabilmek için kişiler SMS sistemini kullanarak sadece SMS bölümüne ek olarak ‘DETAY’ ekleyip 5664 numarasına yollanır.

Bu sayede işlemi aslında hemen hemen araçla ilgili olarak herkes kullanabilir. Bu sebeple sorgulama yapmak isteyen kişiler bizim üst tarafta gösterdiğimiz gibi işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorgulama detaylarına görülemeyeceği gibi mesaj cevabı size ulaşmamaktadır.

Online internet adresi üzerinden de araç tramer sorgulama işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak alt tarafta verilen linke tıklayarak giriş yapmanız gerekir. Ardından aşağıda verilen resimlerde anlatılacağı şekilde işlemlere başlanmaktadır.

Araç tramer sorgulama uygulaması 3 farklı seçenek ile yapabilirsiniz. Bunun için plaka ve sigortalı kimlik numarası ile işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için araçların plakası ve sigortalının kimlik numarası girilmesi gerekir. Ardından resimde bulunan güvenlik kodu da giriş yapılır. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan sizde emin olduktan sonra işleminiz tamamlamak için “Ara” butonuna tıklayınız.

İkinci seçenek ise plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile beraber işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aracın plakası ve sigortalı kişinin vergi kimlik numarası girilmektedir. Ardından resimde yer alan güvenlik kodu da girilir. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan sizde emin olduktan sonra işlem için “Ara” butonuna tıklayınız.

Üçüncü seçenek ise plaka ile sürücü TC kimlik numarası sayesinde işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aracın plakası ve sürücünün TC kimlik numarası girişi yapılmalıdır. Ardından ise resimde yer alan güvenlik kodu da girilir. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işlemi yapmak için “Ara” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri ile beraber araç tramer sorgulamalarını hemen yapabilirsiniz. Sizde sorgulama hizmetlerini kullanarak araç konusunda detaylı bilgi  sahibi olabilirsiniz.

SBM Araç Tramer Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK