Ana sayfa Borç Sorgulamaları ASAT Borç Ödeme

ASAT Borç Ödeme

0
PAYLAŞ

Gelişen teknoloji ile birlikte tüm işlemlerimiz artık internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tüm insanların hayatlarını kolaylaştırabilmek için sunulan bu teknoloji ile tüm yenilikler de hayatımıza girmiş bulunmaktadır. insanların hayatında her alanlarında internet kullanılmaktadır. insanların hayatları içinde kolaylık oluşturan bu uygulamalar devlet dairelerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Vatandaşlar daha önceleri devlet dairelerinde işlerini yapabilmek için tüm günlerini o işlem için harcarlardı. Son zamanlarda internet web siteleri aracılığı ile tanınan kolaylıklar online olarak yapılabilmektedir. Bu işlemlerin en önemlilerinden olan fatura sorgulama işlemleri de su faturaları için de geçerlidir. İnsanlar günlük yaşantılarında ev ve iş yerlerinde kullanmış oldukları su giderlerini internet üzerinden sorgulayarak ödeyebilmektedir. Faturalarının ödeme sürelerini ve ödeme miktarlarını öğrenebilecekleri sistemler bu firmaların internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir. İnternet siteleri üzerinden şehir şebeke sistemlerine sahip olan firmalar ödeme yapılmasına da izin vermektedir.

Günümüzde kullanım miktarları olarak bize yollanmış olan faturalar birkaç sistem üzerinden ödenebilmektedir. Bu sistemler otomatik ödeme, fatura ödeme merkezlerinden ödeme, banka şubelerinden ödeme ve internet üzerinden online olarak yapılan fatura ödemeleridir. Bu işlemlerin arasından en kolay olarak görülen fatura ödeme işlemi online olarak internet üzerinden yapılan işlemlerdir. ASAT, Antalya Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğü olarak okunmaktadır. Bilindiği gibi bu kurum Antalya ilimize hizmet veren bir kurumdur. Kendi web sitesi üzerinden hem fatura sorgulamasına hem de kredi kartı ile ödeme yapmaya müşterileri için hak tanımaktadır.

ASAT Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

 

Antalya iline sağlanmış olan su akışının idaresini elinde tutan ASAT Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesine aittir. Harcanan suların sonucunda tüm kurumlara kuruluşlara ve evlere fatura tahsilat makbuzlarını da kendi bünyesinden göndermektedir. ASAT borç ödeme işleminizi yapmak istiyorsanız teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden faydalanarak hem borç öğrenme hem de borç ödeme işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. ASAT borç ödeme işlemlerini yapmak istiyorsanız yazımızın son kısmında vermiş olduğumuz kurum linki üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Aşağıda örnek olarak size vermiş olduğumuz görsele bakarak işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda görmüş olduğunuz görseldeki gibi ASAT Borç Ödeme işleminizi internet üzerinden sorunsuz bir şekilde yapabilmek için bazı size ait özel bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler abonelik numaraları, bulunduğunuz ilçe ve belde, T.C kimlik numaranız gibi bilgilerdir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak sisteme girdikten sonra bulunulan ilçe ve belde, abone numaraları girildikten sonra “borç sorgula” seçeneği seçilerek sistemden sorgulama yapılabilir. Borç sorgulama işlemi yapıldıktan sonra kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. ASAT Borç Ödeme işlemini bitirebilmek için tüm bilgileriniz eksiksiz olarak sisteme girilmelidir.

ASAT Borç Ödeme için TIKLAYINIZ! 

BİR CEVAP BIRAK