Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları ASAT Fatura Sorgulama

ASAT Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet artık hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. İnternetin kullanılmadığı hiçbir alan neredeyse kalmamıştır. Tüm sektörler, tüm firmalar, tüm kurumlar yavaş yavaş internetin hızlı dünyasını keşfederek kendilerine sanal bir ortam oluşturmaya başlamışlardır. Bunun en büyük nedeni internetin kullanımının hızlı ve pratik olmasıdır. Fakat vatandaşların talebinin de bu yönde fazla olması, firmaları internetten hizmet vermeye yöneltmiştir. Bu nedenle artık internet vazgeçilmez bir yere sahip olmuştur.

Tüm kurumlar vatandaşlar tarafından vazgeçilmez ve kalıcı olmak istemektedir. Bu nedenle vatandaşların istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Vatandaşlar da pratik olduğu için ve zaman kaybı yaşatmadığı için internetten hizmet almak istemektedirler. Kurumlar da vatandaşları memnun etmek istedikleri için internetten çok pratik, her vatandaşın kolaylıkla kullanabileceği sistemler tasarlamaktadır.

Son zamanlarda belediyelere bağlı kurumlar da internetten hizmet vermeye başlamıştır. Vatandaşların zaman tasarrufu yapması ve memnuniyetlerinin oluşması için fatura sorgulama sistemleri ortaya çıkmıştır. Su faturası borcu sorgulama sistemine sahip olan kurumlardan biri ASAT’tır. ASAT, Antalya ilinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Antalya’nın su işlerini yönetmekte ve düzenlemektedir. ASAT abonesi olan kişiler, rahatlıkla fatura sorgulamalarını internetten gerçekleştirebilir. Kuruma giderek sıra beklemeye gerek kalmadan, istedikleri yerden birkaç dakikalarını ayırarak faturalarına dair her bilgiye ulaşabilirler. ASAT fatura sorgulama sisteminin kullanımı bu yazının devamında bulunmaktadır.

 

ASAT Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eski dönemlerde kurumlara giderek saatlerin harcandığı fatura sorgulama işlemleri artık internetten yapılmaktadır. Antalya ilinde yaşayan vatandaşlar da ASAT aracılığıyla yapacakları bu sorgulama işleminde ilk olarak ASAT’ın resmi internet sitesini ziyaret etmek zorundadırlar. Bu yazının sonunda bulunan link doğrudan sorgulama sistemine yönlendirecektir. Linke tıklandığında açılan sitede ilk olarak ilçe seçilmesi gerekmektedir.

Sonra abone numarası bilgisi de bir altta bulunan kutucuğa eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Son olarak da borç sorgula butonuna basılmalıdır.

Böylece fatura sorgulamalarının yapılacağı sisteme giriş başarıyla gerçekleştirilecektir. ASAT’ın sunmuş olduğu bu sistem, diğer kurumların sorgulama sistemine göre oldukça pratik kullanıma sahiptir. Her isteyen vatandaş kolayca sisteme giriş yapabilir. Ayrıca bu sistemden fatura ödemesi de yapılabilmektedir.

ASAT Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK