Ana sayfa Belediyeler Aski Abone No Öğrenme

Aski Abone No Öğrenme

0
PAYLAŞ

Sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Ankara’da ikamet etmekte olan vatandaşların su temini dolayısı ile faydalanmakta oldukları Ankara Su İdaresi yani bir diğer adı ile ASKİ hakkında sizlere bir takım bilgiler aktaracağız. Ankara’da yaşamakta olan bireylerin evlerine ya da iş yerlerine su temini sağlamış oldukları, bu su teminin kesintilerinin ya da onarımını sağlayan idare olan ASKİ, vatandaşların bu konudaki başka yardımlarını da karşılamaktadır. Su işleri ile ilgili tüm işlemlerinizi ASKİ ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ankara’da ikamet etmekte olan vatandaşların bir ay süre içerisinde tüketmekte oldukları su giderlerinin faturalandırılması işlemini de ASKİ ekipleri gerçekleştirmektedir. Bu faturalar kişilerin daha önceden abonelikleri sağladıkları sırada ASKİ tarafından verilen abone numaraları sayesinde gerçekleştirmektedir. Yine bu ASKİ abone numaraları kullanarak vatandaşlar elde etmiş oldukları su faturalarını ASKİ birimlerine bizzat giderek ya da internet üzerinden online bir şekilde ödeme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Ankara’da yaşamakta olan kişilerin ve aynı zamanda ASKİ’ye abone olan bireylerin bu abone numaraları ile işlemlerini yapabildiklerini söyleyebiliriz. Yani ASKİ aboneleri, pek çok işlemlerini bu ASKİ abone numarasın kullanarak kolay bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Yazımızda ASKİ abone numarasının nasıl öğrenilebileceği konusunda bilgi paylaşımı yapacağız. Yani yazımızdaki anlatmış olduklarımızı tam olarak adım adım uygularsanız, sizde ASKİ abone no öğrenme işleminizi başarılı bir şekilde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Aski Abone No Öğrenme Nasıl Yapılır?

 

Ankara’da ikamet etmekte olan vatandaşların, su hizmet almaları karşılığında elde etmiş oldukları faturaları ve diğer ASKİ işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile kullanmakta oldukları ASKİ abone no oldukça önemli bir veridir. Bugün internet üzerinden geliştirilmekte olan pek çok uygulama ile bu tür işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Eskiden insanların saatlerini almakta olan ve bazen gerçekleştirilemeyen işlemler günümüzde geliştirilen interaktif uygulamalar ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerden birisi ise ASKİ abone no öğrenme işlemidir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında internet üzerinden ASKİ abone no öğrenme işleminin nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda bilgi aktarımı yapacağız.

Ülkemizdeki çoğu belediyenin geçmiş olduğu interaktif uygulamalara geçen belediyelerden biri diğeri de Ankara belediyesidir. Ankara belediyesi de internet üzerinden gerçekleştirilen ve pek çok devlet kurumunun yer almış olduğu e-devlet sistemine dahil olmuştur. ASKİ abone no öğrenme işleminizi bu e-devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

ASKİ abone no öğrenme işleminiz için ilk işlem olarak yazımızın sonunda paylaşmakta olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Verilen bu bağlantı linkine tıkladıktan sonra ise e-devlet sistemine giriş yapmanız için bir uyarı çıkmaktadır. Eğer e-devlet sistemine daha önce giriş yaptıysanız yine e-devlet şifrenizi kullanarak sisteme dahil olabilirsiniz. Ancak daha önceden e-devlet sistemine hiç giriş sağlamadıysanız, bir e-devlet şifresi sahibi olmanız gerekecektir. Bu şifreyi size en yakın PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınız ile birlikte 2 TL gibi düşük bir ücret karşılığında kolayca temin edebilirsiniz. Bu şekilde e-devlet sistemine başarılı bir şekilde giriş sağlayabilir ve gerçekleştirmek istediğiniz pek çok işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Yukarıdaki resim üzerinde de görüldüğü gibi, eğer e-devlet şifrenizi PTT şubesinden temin ettiyseniz, yazımızın sonunda paylaşmakta olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak bu sayfaya erişim sağlayabilir ve ASKİ abone no öğrenme işleminizi başarılı bir şekilde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz e-devlet şifreniz ile birlikte Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğini tıklayarak T.C. Kimlik Numaranız ve e-devlet şifreniz ile birlikte e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ise sol kısımda da görünen Abone Bilgileri Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için arama kısmına Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yazarak ASKİ abone no öğrenme işleminize devam ediniz. Ya da yazımızın son kısmında paylaşmakta olduğumuz bağlantı linke yeniden tıklayarak da bu sayfaya e-devlet sistemine dahil olmuş bir şekilde kolayca giriş sağlamış olursunuz. Bu adımların hepsini gerçekleştirdikten sonra sizde ASKİ aboneliğinize dair pek çok bilgiyi ve ASKİ abone numaranızı internet sayfası üzerinden online olarak kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu şekilde de ASKİ abone no öğrenme işleminizi başarılı şekilde gerçekleştirmiş ve işlemlerinizi sonuçlandırmış olursunuz.

ASKİ Abone No Öğrenme için TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK